• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karolis Birgilas

Mirtingieji prieš Naujuosius metus pasižada, kad ateinančiais pradės sportuoti arba gal net mes rūkyti. Ko gero, didžiosios technologijų kompanijos pasižadėjo 2014-aisiais pradėti prekiauti išmaniaisiais laikrodžiais. Vasarį ima tuštėti sporto klubai. Ar taip atsitiks ir antruoju atveju?

REKLAMA
REKLAMA

Atidesni gali paprieštarauti, nes pernai rinkoje pasirodė „Pebble“, „Samsung Galaxy Gear“ ir „Sony“ išmanieji laikrodžiai. Išmanumu jie gal ir pralenkė Maksvelo Gudručio naudotus prietaisus, tačiau Jamesas Bondas jų nesegėtų.

REKLAMA

Priešlaikinis startas

Didėjant išmaniųjų telefonų ekranams, buvo tik laiko klausimas, kada atsiras išmanieji laikrodžiai. Visų pirma, taip atsitiko dėl patogumo, nes nereikia išmaniojo traukti iš kišenės, norint sužinoti apie praleistus skambučius, žinutes ar pranešimus socialiniame tinkle. Antra, dėl mobiliųjų programėlių išmanieji lengviau buvo pritaikyti žmogui, taigi beliko technologijas fiziškai perkelti ant kūno. Iš esmės abi priežastys papildo viena kitą ir šiandien tai vadinama dėvimomis technologijomis (wearable tech angl.).

REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie esamą rinką, tenka pastebėti, kad nei „Samsung“, nei „Sony“ produktai iki galo nepatenkina šių poreikių.

„Galaxy Gear“ leidžia peržiūrėti pranešimus, bet tik tiek. Norint į juos atsakyti, teks pasitelkti mobilųjį. Galiausiai visas komunikacijos srautas yra perkeliamas ant riešo, o belaidžio ryšio laikais tai nėra didelė inovacija. Jei tai atrodo tarsi medaus laižymas per stiklą, didesnė katastrofa šiame įrenginyje yra 1,9 megapikselio fotokamera. Žinant, kad kišenėje turite bent trigubai raiškiau fotografuojantį išmanųjį telefoną, toks gamintojų sprendimas yra sunkiai suvokiamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, dėvimos technologijos turi būti estetiškos ir patrauklios. „Sony“ išmanusis laikrodis tik atkartojo „Xperia“ serijos kuklumą ir griežtumą arba uždėjo juodą kvadratėlį ant ryškios apyrankės. „Samsung“ sukūrė iliuziją, kad išmaniųjų telefonų serija „Galaxy“ buvo pagaminta visai kitoje gamykloje. Čia kalbama apie metalinį korpusą ir atžagariai paliktas varžtų galvutes.

REKLAMA

Turint galvoje šiuos faktus, galima sakyti, kad kompanijos išmaniuosius laikrodžius pristatė ne dėl to, kad galėjo, o dėl to, kad reikėjo. Būtent dėl šios priežasties 2014 metais iš jų bus tikimasi žymiai daugiau nei iš šioje rinkoje debiutuojančių gamintojų.

Išmanioji rytinė mankšta

Sausio pradžioje Las Vegase vykstančioje vienoje didžiausių elektronikos parodų „CES 2014“ tikimasi, kad dėvimosios technologijos taps akcentu. Vis dėlto pradeda aiškėti, kad bent iki metų vidurio išmaniojo laikrodžio, kokį įsivaizduoja paprasti vartotojai, o ne vadovų prispausti kūrėjai, nesulauksime.

REKLAMA

Tai net neliūdina, mat ant riešo perkeliamos kiek asmeniškesnės technologijos. Tiesa, tai nėra naujovė, nes dar pernai savo išmaniąsias apyrankes pristatė „FitBit“, „Jawbone“ ir „Nike“. Šie gali skaičiuoti žingsnius, širdies darbo ritmą ir kitus biometrinius žmogaus kūno duomenis. Pastarieji yra perkeliami į susietą išmanųjį įrenginį, kur galima analizuoti savo pažangą arba pasitelkus programėlę pasirinkti sau tinkamą treniruotę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didesnes pajamas gaunantys ir bent jau 5 kartus per savaitę bėgiojantys žmonės pašieptų tokias technologijas, nes šioje srityje seniai veikia tokie gamintojai kaip „Sigma“ ar „Polar“. Jie yra pristatę ir sportinių laikrodžių sąsajas su kompiuteriu, tačiau kas šiandien yra neišmanu, rytoj dulka stalčiuje.

REKLAMA

Neabejotinai sparčiausiai šiemet tobulės išmaniosios apyrankės. LG Las Vegase pristatė savo išmaniąją apyrankę, kuri „Bluetooth“ ryšiu siejama su muzikos grotuvu, o per šio ausines yra matuojamas širdies ritmas ir kiti kūno duomenys. Viskas tas pats, tačiau LG uždavė toną kitiems, nes prie šių duomenų kartu bus pranešama apie SMS žinutes, elektroninius laiškus, skambučius ir kitą atnaujintą informaciją išmaniajame telefone. Įrenginys yra kuklus, todėl naudoja mažai energijos, o tai yra esminis dėvimųjų technologijų proveržio kriterijus, kur dabartiniai išmanieji laikrodžiai klumpa.

REKLAMA

Naikins stigmas

Kalbant apie veikimo laiką ir perspektyvas, šiemet visi daugiausia tikisi iš startuolio „Pebble“, kuris jau antrąkart įsiklauso į rinkos pageidavimus. Pirmasis jų išmanusis laikrodis išėjo su elektroninėse skaityklėse naudojamu mažai energijos vartojančiu ekranu. „Pebble“ gali veikti beveik savaitę ir yra atsparus vandeniui. Čia jis visa galva lenkia jau aptartus „Samsung“ ir „Sony“ konkurentus. Šiuo įrenginiu negalės naudotis tik „Blackberry“ ir „Windows Phone“ vartotojai, nes su kitomis operacinėmis sistemomis jis yra suderinamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienintelis žmogus pasaulyje, kuris turi laikrodį su skaičiuotuvu ir atrodo šauniai, net nėra tikras. Tai yra pagrindinis kultinio serialo „Breaking Bad“ herojus Walteris White‘as. Pirmieji išmanieji laikrodžiai iš esmės yra rimtai patobulinti tokie laikrodžiai, tačiau atrodo „moksliukiškai“ ir prie jų reikia praleisti daug laiko ieškant tam tikros programėlės ar funkcijos. Guminių apyrankių laikai liko maždaug 1990-uosiuose ir Gariūnų prekyvietėse, tačiau gamintojai nesibodi su jomis pardavinėti išmaniųjų.

REKLAMA

Antroji „Pebble“ versija sprendžia šią „moksliukų stigmos“ problemą ir pristato modelius su odinėmis ir metalinėmis apyrankėmis. Taip pat sausį startavo jam skirtų programėlių kūrimo ir parsisiuntimo platforma. Laikrodis netapo išmanesnis, tačiau neabejotinai patrauks platesnį vartotojų, kurie vis dar prijaučia klasikinėms apyrankėms, ratą.

REKLAMA

Ko iš tikrųjų laukti?

Kalbant apie išvaizdą, laukiamiausias šiemet bus „Apple“ išmanusis laikrodis. Pernai spekuliacijos apie jo išvaizdą buvo panacėja technologijų portalų lankomumui didinti. Čia irgi turėtų vykti lūžis rinkoje, nes kompanija patrauks savo prekės ženklo maniakus ir tuos, kuriems išmanusis laikrodis turi būti kaip aksesuaras. Tokie būna ir įprasti laikrodžiai.

REKLAMA
REKLAMA

Prisimenant „Symbian“ operacinės sistemos ir kompanijos „Nokia“ katarsį, reikia tikėtis, kas „Microsoft“ šįkart konkurentams neleis išsiveržti ir bet kokia kaina pristatys savo išmanųjį laikrodį, kuris bus suderinamas su jų operacine sistema. Tačiau šiandien galima pasakyti tik tiek.

2014 metai bus dėvimųjų technologijų metai, tačiau nieko pernelyg išmanaus tikėtis nereikia. Baterijų technologijos nėra pažengusios tiek, kad ilgai maitintų ryškius ekranus ir sąlyginai galingus procesorius, o tai nepadeda sukurti patogios vartotojo sąsajos.

Kaip ir kiekvienais metais, sporto klubai ištuštės, bet ne dėl to, kad kas nors neištesėjo savo naujametinių pažadų sportuoti. Taip atsitiks dėl to, kad išmaniųjų laikrodžių giminaitės išmaniosios apyrankės suguls ant mūsų riešų. Ilgai veikianti baterija, aktualios funkcijos, pranešimai iš išmaniojo ir patogus dizainas yra tos taisyklės, pagal kurias šiemet išmanieji laikrodžiai dar negali žaisti.

 

Faktai: Išmanieji laikrodžiai

„Pebble“ laikrodžiai kainuoja nuo 129 iki 249 JAV dolerių

„Galaxy Gear“ yra suderinamas tik su „Samsung Galaxy S4” ir „Note 2”

Kvarcinių laikrodžių atsiradimas rinką apvertė per 15 metų

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų