Studijų laikais gyvenusi su draugėmis, prieš kelerius metus Roberta nusprendė, kad gyvenimo bendrabutyje gana. Laikas ieškoti savo būsto.
Nuomos kainos nuolat kilo, tad vilnietė nusprendė pasiimti paskolą butui. Šiandien ji džiaugiasi spontaniškai priimtu sprendimu ir tuo, kad pradiniam įnašui susitaupė pati.
Ji sako, kad tarp bendraamžių imti paskolas butams – populiaru. Tačiau, kaip pastebi nekilnojamojo turto ekspertas, daugeliui jaunų žmonių būtent pradinis įnašas užkerta kelią būstui įsigyti.
Kitiems tenka taupyti ar net išvykti kuriam laikui dėl šio tikslo padirbėti užsienyje. Mat norint įsigyti būstą išsimokėtinai, pradinio įnašo išvengti nepavyks.
Pradinio įnašo negalintys sukaupti jauni žmonės domisi išperkamąja būsto nuoma, kada pirkėjams siūloma pasirašyti nuomos sutartį su teise būstą įsigyti ir iki dvejų metų mokėti fiksuotas nuomos įmokas. Jų dydis apskaičiuojamas taip, kad per nuomos terminą pirkėjas sumokėtų 15 proc. įsigyjamo turto kainos.
Pasibaigus nuomos sutarčiai, tai įskaitoma kaip pradinis įnašas. Tačiau ekonomikos ekspertai praneša, jog tai – rizikingas sprendimas.
Pavyzdžiui, jeigu po sutarto laikotarpio, dažniausiai, po dvejų metų, dėl būsto įsigijimo sandoris neįvyksta, nuomininkas turi išsikelti, o už nuomą sumokėti pinigai lieka bendrovei.