• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasario 28 d. ISM Magistrų Klubas rengia kasmetinę praktinę vadybos konferenciją tema: „Išėjęs darbuotojas įkūrė verslą – sėkmingas startas ar svetimo įdirbio pasisavinimas?“. Konferencijos metu bus nagrinėjama, kaip įmonės galėtų apsaugoti savo komercines paslaptis, darbuotojui palikus kompaniją. Diskusijose dalyvaus įmonių vadovai, nukentėję nuo verslo idėjų pasisavinimo, ir verslininkai, įkūrę konkuruojančius verslus.

REKLAMA
REKLAMA

Įmonės dažnai baiminasi, kad jų verslo strategijos ar idėjos taps konkurentų taikiniu. Dėl išaugusios darbuotojų kaitos konfidencialios informacijos apsaugojimo klausimas tampa vis aktualesnis. Kompanijos patiria finansinių nuostolių, kai buvę darbuotojai įkuria konkuruojančią įmonę, persivilioja klientus ar darbuotojus. Dažnai tokiais atvejais vadovai nežino savo teisių ir nesikreipia dėl žalos atlyginimo. Šiame renginyje įmonių vadovai bei ekspertai dalysis asmenine patirtimi bei patarimais. Į problemą bus žvelgiama iš skirtingų pozicijų: nagrinėjamos etinės ir teisinės klausimo pusės.

REKLAMA

„Ši tema – aktuali ir dažna verslo kasdienybėje. Visi apie ją žino, kai kas net yra bandęs ar bent jau galvojęs sukurti savo verslą, perkeliant žinias ir patirtį iš įmonės, kurioje dirba. Apie tai dažnai kalbama neoficialiuose verslininkų susitikimuose. Ši konferencija bene pirmą kartą į problemą pažvelgs iš visų pusių, pateiks skirtingas nuomones ir patirtis. Tikiu, kad rimti pokalbiai tokia tema, kuri iki šiol būdavo neoficiali ar nutylima, gali būti naudingi tiek verslininkams, tiek darbuotojams, tiek visuomenei“, – apie konferencijos tikslą pasakoja viena iš konferencijos organizatorių Dalia Andrulionienė, UAB ,,Alma littera sprendimai‘‘ direktorė.

REKLAMA
REKLAMA

Verslą siekiantys apsaugoti verslininkai gali imtis prevencinių priemonių. Vienas iš sprendimų – nekonkuravimo sutartis, kuria numatoma pareiga nutraukus darbo sutartį atitinkamą laikotarpį nekonkuruoti, kitu atveju už šį laikotarpį reikėtų mokėti kompensaciją. Konkuravimas laikomas teisėtu, jei nepažeidžiami kofidencialumo įsipareigojimai, intelektualinės nuosavybės teisės arba sutartinių apribojimų tiesiog nėra. Kita prevencinė priemonė – darbuotojų išlaikymas. Didėjant konkurencijai Lietuvoje šis aspektas tampa vis svarbesnis. Kompanijos ieško sprendimų, kaip didinti darbuotojų lojalumą ir įsitraukimą. Dažniausiai darbuotojai palieka kompaniją dėl nemotyvuojančio atlyginimo, menkų karjeros perspektyvų ar monotoniško darbo.

ISM Magistrų Klubas kasmet organizuoja konferenciją, susitikimus su įvairių sričių ekspertais, žymiais ir įdomiais verslo bei visuomenės atstovais, organizuoja seminarus aktualiais vadybos klausimais, skirtus klubo nariams ir viešajai auditorijai. Susitikimų metu siekiama dalytis patirtimi ir žiniomis, atrasti naujų minčių ir įkvėpimo verslui. ISM Magistrų klubas buvo įkurtas 2002 m. ir šiuo metu vienija daugiau nei 100 visų laidų ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto absolventų. Klubas propaguoja nuolatinio tobulėjimo ir mokymosi visą gyvenimą principą, skatina palaikyti ryšį su akademine ir verslo bendruomene, prisideda prie verslo kultūros ugdymo, narių vadybinės kompetencijos kėlimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų