Keturios Vilniaus miesto savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos frakcijos - Liberalų ir centro sąjungos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos socialdemokratų partijos ir Nepriklausoma frakcija - paskelbė atsisakančios dirbti koalicijoje su Liberalų sąjūdžio frakcija.
Valdančiosios koalicijos narės bendrame pareiškime teigia, kad, apsvarsčius susidariusią situaciją koalicijoje, akivaizdu, jog "Liberalų sąjūdžio frakcijos veikla faktiškai nesutampa su valdančiosios koalicijos principais".
Pasak pareiškimo, "Liberalų sąjūdžio frakcija de jure nuo šios dienos nebėra Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos valdančiosios koalicijos narė".
Liberalsąjūdiečius iš koalicijos išvarę Vilniaus politikai teigia, kad Liberalų sąjūdžio frakcija jau keletą metų yra Vilniaus tarybos valdančiosiose koalicijose (vadovaujant merui A. Zuokui, dvejus metus - vadovaujant merui J. Imbrasui ir jau metus - vadovaujant merui V. Navickui), tačiau pasižymėjo destruktyvia veikla ir veikiau garsėjo viešai reiškiamomis kritinėmis pastabomis valdančiosioms koalicijoms (kuriose patys ir buvo) nei naudingomis miestui veiklos iniciatyvomis.
"Jau trečią kartą pasikartoja tas pats scenarijus: garsiai išsakydama kritiką valdantiesiems Liberalų sąjūdžio frakcija pradeda naują rinkimų kampaniją. Toks dviprasmiškas elgesys akivaizdžiai rodo, kad šios frakcijos nariai vengia atsakomybės sprendžiant miestui ir jo gyventojams svarbius klausimus.
Matyti, jog Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai, pasitelkdami populistinius pareiškimus, prilygstančius Tvarkos ir teisingumo retorikai, rūpinasi tik savo asmeniniais ir siaurais partiniais interesais", - rašoma valdančiųjų pareiškime.
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos valdančioji koalicija praneša, kad "įvertinusi Liberalų sąjūdžio frakcijos indėlį į tarybos valdančiosios koalicijos veiklą, priėjo prie išvados, kad Liberalų sąjūdžio frakcijos pastarojo meto darbai tikrai nebuvo skirti miestui naudingiems sprendimams palaikyti ir įgyvendinti: Liberalų sąjūdžio frakcija drauge su opozicija balsuodama prieš demonstratyviai nepalaikė Vilniaus miesto biudžeto, savivaldybės įmonių veiklos optimizavimo, miesto mokyklų tinklo reformos ir kitų miestui svarbių, gyvybiškai aktualių sprendimų".