• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicinės Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcijos narys Vitas Matuzas antradienį (02.25) įteikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) prašymą nutraukti jo Seimo nario įgaliojimus, nes apsisprendė dirbti Panevėžio miesto taryboje.

REKLAMA
REKLAMA

V. Matuzas gruodį vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose buvo išrinktas į miesto tarybą, kuri į pirmąjį posėdį susirinks už mėnesio. Jis yra ir dabartinės kadencijos tarybos narys.

REKLAMA

Dar devyni Seimo nariai privalo artimiausiu metu arba atsisakyti turimo dabartinės kadencijos savivaldybės tarybos nario mandato, arba rizikuoja netekti parlamentaro mandato.

Antradienį įsigaliojo pernai gruodį priimtas Konstitucinio Teismo nutarimas, jog Seimo nariai negali vienu metu būti ir savivaldybių tarybų nariais.

REKLAMA
REKLAMA

VRK pirmininko Zenono Vaigausko teigimu, šis sprendimas suteikia komisijai pagrindą svarstyti klausimą dėl Seimo nario mandato atėmimo tiems parlamentarams, kurie neatsisakys savivaldybių tarybų nario mandato.

Iš viso tokių Seimo narių yra devyni: socialdemokratai Zenonas Mačernius, Algis Rimas, Gintautas Mikolaitis, Visvaldas Nekrašas, socialliberalai Vasilijus Fiodorovas ir Valerijus Simulikas, liberalas Audrius Klišonis, krikdemas Petras Gražulis ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso 2000 metų kovą į savivaldybių tarybas buvo išrinkti 29 dabartiniai Seimo nariai, tačiau jau 19 jų apsisprendė atsisakyti savivaldybių tarybų narių mandatų.

Nors KT nusprendė, kad gruodį į naujas savivaldybių tarybas išrinkti parlamentarai dėl mandato turi apsispręsti iki pirmojo posėdžio, Seimas, remdamasis "teisėtų lūkesčių" principu, padarė jiems išimtį.

REKLAMA

Seimas sausį priėmė Savivaldybių rinkimų įstatymo pataisas, kurios numato, jog savivaldybių tarybų nariais išrinkti parlamentarai dėl mandato turi apsispręsti po pirmojo tarybos posėdžio.

Tai leis kai kuriems parlamentarams išbandyti galimybę dalyvauti savivaldybės mero rinkimuose, nerizikuojant netekti Seimo nario mandato. Tačiau V. Matuzas apsisprendė taip padaryti anksčiau.

REKLAMA

V. Matuzas neslepia, kad konservatoriai sieks gauti Panevėžio mero postą. Iš 31 tarybos nario 9 buvo išrinkti pagal Konservatorių partijos sąrašą.

V. Matuzas Panevėžio mero pareigas ėjo 1997-2000 metais.

"Mums Matuzas buvo labai reikalingas Seime, bet ir jis reikalingas ir Panevėžiui", - BNS sakė Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcijos seniūnas Andrius Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Panevėžio žmonės pasirinko ir manau, kad kitos partijos turėtų tą pasirinkimą gerbti", - sakė jis, paklaustas, ar su kitomis partijomis jau sutarta dėl mero posto.

BNS žiniomis, kol kas galutinių susitarimų dėl Panevėžio miesto valdžios formavimo konservatoriai neturi.

V. Matuzas buvo išrinktas vienmandatėje Nevėžio rinkimų apygardoje, todėl joje VRK turės skelbti naujus rinkimus į Seimą.

REKLAMA

Nauji rinkimai į Seimą taip pat turės būti skelbiami trijose vienmandatėse rinkimų apygardose Vilniaus mieste.

Antakalnio rinkimų apygardoje išrinktas Liberaldemokratų frakcijos narys Rolandas Paksas tapo šalies prezidentu, o Šeškinės ir Senamiesčio rinkimų apygardose išrinkti parlamentarai Alvydas Medalinskas ir Dalia Kutraitė-Giedraitienė išėjo dirbti į Prezidentūrą jo patarėjais.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų