• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Miške pasirodžius pirmiesiems grybams, grybautojai plūsta į įvairius Lietuvos miškus. Grybavimo entuziastai neslepia – miško paklotėse pilna gėrybių, iš kurių galima paruošti skanią vakarienę.  

Miške pasirodžius pirmiesiems grybams, grybautojai plūsta į įvairius Lietuvos miškus. Grybavimo entuziastai neslepia – miško paklotėse pilna gėrybių, iš kurių galima paruošti skanią vakarienę.  

REKLAMA

Vilma Vereniūtė pasakoja, kad jau du kartus Varėnos rajone esančiuose miškuose rinko pirmąsias voveraites. Vilma juokauja, kad gėrybių kiekio net nesvėrė, nes tik grįžus iš miško, skubėjo paruošti vakarienę iš pririnktų grybų.

„Radau dar tik voveraites, nes pirmuosius baravykus renku visai kitame miške. Kadangi grybauti mėgstu nuo vaikystės, turiu ne tik savo „slaptąsias vieteles“, bet ir patirties, kokiame miške, paklotėje ieškoti tam tikrų grybų“, – sako moteris.

Rasa Baublytė Varėnos rajone esančiame Perlojos kaime per 4 valandas pririnko net 7 kilogramus voveraičių ir 6 raudonikius. „Perlojos kaime gyvena mano tėvai, tad savaitgaliais važiuojame ravėti daržus, o grybavimas ir žvėjyba – mano silpnybė. Grybauti mėgstu savo vietose, kurias žinau nuo vaikystės“, – pasakoja Rasa.

REKLAMA
REKLAMA

Vilnietės Edita ir jos kaimynė Varėnos rajone, netoli Giraitės rado 2 kilogramus voveraičių. Moteris sako, kad vakarienė iš šių gėrybių buvo nerealiai skani: „Grybus renku, nes tai mano pomėgis, o ne poreikis. Nuolat ieškome vis naujų, neištyrinėtų vietų.“

REKLAMA

Ana Kondratovič taip pat gali pasigirti rastų voveraičių gausa. Moteris atskleidžia, kad grybus renka Parudaminio kaimo miškuose. „Pirmą kartą grybaudama surinkau pusantro kilogramo voveraičių,  o šį šeštadienį – 2 kilogramus“, – sako A. Kondratovič.

Basia Kolestnikova-Patėjūnienė gali parodyti raudonviršių gausybę. Šį kartą moteris rado net 27 raudonvišius. „Grybus radome Spenglos kaimo miške (Varėnos rajono savivaldybė). Dažniausiai grybaujame Varėnos rajono apylinkėse“, – atskleidžia grybautoja.

REKLAMA
REKLAMA

Nustebino ankstyvas laimikis

To seniai nėra buvę – aukštaičiai džiaugiasi miškuose prasidedančiais raudonikiais. Grybautojai TV3 žinioms pasakojo, kad įprastai šių grybų dairydavosi apie birželio vidurį. Tad dar gegužę prekyvietėse pasirodę pirmieji raudonikiai kaip reikiant nustebino smalsuolius.

Žmonės juokauja – gal ant prekystalių pernykščiai ar netikri grybai. Už kelis grybus prekeiviai prašo 5 eurų.

Vytauto raudonikių laimikis praėjusią savaitę jau pateko prekystalio didžiausiame Panevėžio turguje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaip sakant atidariau sezoną. Esu radęs net 1,8 kg, du sulipę, bet sveiki, sveiki“, – tikino vyras. 

Vos išrikiuoti raudonikiai traukė praeivių žvilgsnius.

„Nustebino, gi dabar gegužės pabaiga, birželį būdavo tiktai“, – TV3 žinių reportaže kalbėjo turgavietės pirkėja. 

Vytautas su žmona pirmųjų raudonikių atvežė ir į kitą turgų Panevėžyje.

„Netiki, kad tikri, galvoja, kad šaldyti gal, perykščiai“, – juokėsi Vytauto žmona Janina. 

REKLAMA

Gerai žinoma Panevėžio krašto grybautojų šeima sakė, kad šiemet pirmieji raudonikiai pasirodė net keliomis savaitėmis anksčiau. Įprastai raudonikius jie rinkdavo maždaug Antaninėms – birželio viduryje. Šiemet nusprendė savo vietas patikrinti anksčiau. Ir neapsiriko.

„Žiūriu yra, čia du, čia vienas, tai va ir prisirinkau“, – pasakojo grybautojas Vytautas. 

„Šitie pirmieji Žaliosios raudonikiai visada būna sveiki, daugiau pakirmiję būna lapuočių grybai“, – tikino grybautoja Janina. 

REKLAMA

Grybai Pasvalyje (nuotr. Ligita Janulytė)

Kaina vienus džiugina, kitus pykdo

Už 5 grybų ryšulėlį grybautojai prašė 5 eurų, kai kuriuos pirkėjus tokia kaina nudžiugino, kiti buvo skeptiški ir buvo įsitikinę, kad niekas už tiek grybų nepirks: 

„Penki grybai, 5 eurai, nėr kad labai baisi kaina. Tam kartui paragaut, pavalgyt jau galima šviežių pirmų grybų.“

„Brangu, ne visi nupirks, gali nupirkti kas dirba, daugiau uždirba.“

„Kas parduoda, atrodo, nedaug, kas perka daug“, – paaiškino gybautoja Janina. 

Žinovai sako, kad dabar tik pati grybų pradžia. Jei bus šilumos ir nestigs lietaus, prasidės ir kitų grybų dygimas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jau kai prasideda didelis dygimas, tai eini, užkliūni už baravyko, pargriūni, o dabar reikia paieškot“, – kalbėjo grybautojas Vytautas. 

O štai voveraičių aukštaičiai dar neskuba rinkti, sakė, kad jos pasislėpę po lapais, laukia lietaus.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

Ar daug žmogui reikia? Kur tuos kibirus su grybais dėti? Iš miško velka namo kibirais, o po to išmeta. Jeigu parduoda- suprantu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų