• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Devynių asmenų ukrainiečių šeima bėgdama nuo karo atvyko į Jungtinę Karalystę. Deja, vos po kelių savaičių šeima buvo išvyta iš savo laikinų namų. Dabar šeima nesulaiko ašarų – juos jau atsisakė priglausti 15 šeimų. 

Devynių asmenų ukrainiečių šeima bėgdama nuo karo atvyko į Jungtinę Karalystę. Deja, vos po kelių savaičių šeima buvo išvyta iš savo laikinų namų. Dabar šeima nesulaiko ašarų – juos jau atsisakė priglausti 15 šeimų. 

REKLAMA

Nepaisant to, kad dosnių, norinčių padėti žmonių dėka, Maksimas ir Olga Hyryk, jų penki vaikai ir abi jų motinos surinko daugiau nei 20 000 svarų sterlingų, jie dar neturi kur gyventi, rašo mirror.co.uk.

Šeima pabėgo iš namų Kijeve po to, kai Rusijos pajėgos įsiveržė į šalį ir devynias dienas keliavo per oro antskrydžius, kad pasiektų Lenkijos sieną.

Tada jie du mėnesius gyveno įvairiose pabėgėlių stovyklose, kol atvyko į Didžiąją Britaniją, kur pagal vyriausybės programą „Namai Ukrainai“ jiems buvo pasiūlytas dviejų miegamųjų namas Faremam Hempšyre.

REKLAMA
REKLAMA

Savininkai persigalvojo

Pagal šią schemą JK namų šeimininkams pasiūloma £350 per mėnesį kaip padėka už tai, kad priėmė beviltiškoje padėtyje atsidūrusią šeimą.

REKLAMA

Šeimininkai sakė, kad šeima gali gyventi jų būste šešis mėnesius. Du vyriausi vaikai pradėjo lankyti vietinę mokyklą. Tačiau po kelių savaičių šeima gavo namo savininkų laišką, kuriame buvo pasakyta, kad iki liepos 15 dienos jie turi išsikraustyti, nepaaiškindami kodėl buvo priimtas toks sprendimas.

Bijodami likti be pastogės, pora internete paskelbė kreipimąsi, siekdama surinkti pakankamai pinigų užstatui ir 12 mėnesių nuomai, kad galėtų rasti naują būstą. Tačiau nepaisant surinktos įspūdingos 20 000 svarų sterlingų sumos, niekas nesutiko priimti.

REKLAMA
REKLAMA

Išsikraustymo terminas jau pasibaigė ir ponas Hyryk leidiniui „The Independent“ sakė, kad jis ir jo žmona ruošiasi akimirkai, kai kas nors pasibels į duris ir lieps jiems išeiti.

Jis sakė: „Turime problemų, tačiau pinigai problemos neišsprendžia. Nesitikėjome, kad tai bus didelė problema, nes Ukrainoje, kai turi pinigų, gali išsinuomoti bet kokį būstą.

Mes to nesitikėjome net turėdami surinktą pinigų sumą ir net tada, kai agentūroms ar savininkams siūlome sumokėti nuomą 12 mėnesių į priekį, jie vis tiek mūsų nenori“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nerimauja dėl šeimos likimo

Hyryk ir jo žmona šiuo metu gyvena vasarnamyje kartu su septynerių metų dvyniais Maksimu ir Davidu, dvejų metų dvyniais Amiranu ir Tamerlanu, vienerių metų dukra Nikol ir mamomis 70-ies Anna  ir 60-ies Olena.

Amiranas yra autistas, o Anna serga demencija, abiem reikalinga priežiūra visą parą. Ponas Hyryk, patyręs teisininkas, dirbęs su aukšto rango teisminėmis bylomis Ukrainoje, sakė suprantantis, kodėl nuomotojai nelinkę priimti tokios didelės šeimos, kol jis dar nėra užsitikrinęs darbo vietos JK, tačiau jis vis labiau nerimauja dėl savo šeimos likimo.

REKLAMA

Jis sakė, kad nuomotojai nepaaiškina, kodėl jų atsisakotik tvirtina, kad būstą išnuomojo kažkam kitam. Jis sakė:

„Tai kaip Ukrainoje Ukrainoje nežinai, kur kitą kartą nukris raketa, bet čia taip pat nežinai, kas bus toliau, jei kas nors pasibels į tavo duris ir pasakys „Sveiki, mes iš teismo ir jūs privalote išsikraustyti. Tikriausiai sulauksime teismo atstovų“.

Ponas Hyryk nežino, kiek dar jie galės likti dabartiniame būste, tačiau paaiškino, kad su jais dirba keturių teisininkų komanda, kad laimėtų daugiau laiko.

REKLAMA

 

Tarp jų yra ir Will Foulkes iš „Stephenson Law“, kuris iš pradžių apsilankė šeimos lėšų rinkimo puslapyje kad paaukoti pinigų, tačiau išgirdęs, kad jiems vis dar sunku rasti namus, jis pasiūlė dirbti su jais „pro bono“.

Ponas Foulkes, kuris į pagalbą pasitelkė bylinėjimosi specialistą, advokatą ir Aukštojo teismo vykdymo pareigūną, teigė, kad yra teisinis argumentas, jog šeima galėtų likti būste šešiems mėnesiams.

Tačiau jis pridūrė, kad ponas Hyryk vis dar stengiasi kuo greičiau susirasti naujus namus, kad jie galėtų išsikraustyti iš nuomojamo būsto Farehame, kaip buvo prašoma.

Advokatas teigė, kad ponui Hyryk darbo vietos užtikrinimas būtų labai naudingas, nes galėtų išspręsti problemą, kai nuomotojams reikės parodyti pajamas patvirtinančius dokumentus ir trijų mėnesių atlyginimo lapelius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų