Verslo idėja Donatui Šatkauskui kilo studijuojant Jungtinėje Karalystėje virtuvės meną.
„Teko man išvažiuoti į Jungtinę Karalystę, nes turėjau svajonę tapti virtuvės šefu. Tuo metu išėjo viskas taip, kad reikėjo man studijuoti ir dirbti vienu metu. Ieškodamas geresnės vietos dirbti patekau į restoraną, kuris pats sau augindavo mikrožalumynus, daržoves, labai daug šviežios produkcijos“, – pasakojo D. Šatkauskas.
Ūkininką sužavėjo tai, kad šefai patys augina daržoves, salotas ir mikrožalumynus siekdami išgauti geriausią kokybę ir skonį.
„Tada man kilo tokia idėja, kad kodėl tai negalėtų būtų tas dalykas, kuriuo aš užsiimčiau. <...> Pagalvojau, kad mikrožalumynai yra tvariausia ūkininkavimo rūšis“, – sakė verslininkas.
Nutarė idėją parsivežti į Lietuvą
D. Šutkauskas pasakojo, kad nusprendė eiti tuo pačiu keliu ir mikrožalumynus tiekti ne tik restoranams Lietuvoje, bet ir privatiems asmenims.
„Gal ne savo restoranui auginti tuos žalumynus, bet auginti Lietuvos restoranams. Svarbiausia, pagalvojau, kad todėl ta tokia tobula produkcija turi būti skirta tik restoranams. Ji turi būti skirta visiems.
Mes turime ją pardavinėti ir parduotuvėse, ir tiekti privatiems žmonėms – bet kam, kam yra aktualu sveikas maistas, sveika mityba“, – pasakojo ūkininkas.
Iššūkis užauginti
Regimantas Bielskis, įkurto verslo bendrasavininkas, pasakojo, kad užauginti mikrožalumynus buvo tikras iššūkis, kadangi draugai nusprendė viską daryti ekologiškai.
„Auginama produkcija yra visiškai sveika ir nenaudojama jokių trašų. Naudojamas laistymui vanduo yra iš mūsų žemėje esančio gręžinio. Žemė taip pat naudojama be jokių trąšų“, – pasakojo ūkininkas.
Augimo metu produktai taip pat nėra skatinami augti trąšomis.
„Viskas prasideda paprasta technologija. Žemė yra sumaišoma, supilama į indą, jame sudrėkinama. Sėklos yra patalpinamos į tą indelį ir uždengiamos, ir paliekamos dygimo periodui“, – teigė R. Bielskis.
Ūkininkas atskleidžia, kad visi mikrožalumynai turi skirtingą dygimo periodą, tačiau augimo proceso metu viskas išsilygina.
Verslą įkūrė su draugu
D. Šatkauskas teigė, kad verslą nusprendė įkurti su gerai pažįstamu draugu, su kuriuo susipažino prieš 16 metų. Regimantas Bielskis bandydamas atrasti save taip pat atsidūrė svečios šalies ūkyje.
„Išvykau į Norvegiją dirbti pas ūkininką, pamatyti ūkininkavimą kitur nei Lietuvoje. Paraleliai, tuo pačiu metu, Donatas kaip tik buvo Anglijoje, dirbo ir studijavo.
Mes dažnai vakarais dalindavomės patyrimais ir, kada Donatas nusprendė, kad jau laikas grįžti į Lietuvą, panašiu metu ir aš grįžau atgal supratęs, kad vienas mano vaikystėje nemėgstamiausių dalykų virto vienu iš mėgstamiausių“, – pasakojo R. Bielskis.
Draugai pasakojo, kad pradžioje gerai žinojo, ką reikia auginti, kas bus paklausu, tačiau nežinojo, kaip tai padaryti.
Mikrožalumynai – naudingas maistas
D. Šatkauskas pasakojo, kad mikrožalumynai – tai pirmieji augalų lapeliai. Taip pat ir pradėjęs dygti trečiasis lapelis.
„Daigintos sėklos ir daigai turi savo naudingas sferas, bet būtent mikrožalumynai turi labai ryškų skonį. <...> Tai yra super maistas todėl, kad tiek ir antioksidantų, tiek ir vitaminų kiekis juose beveik prilygsta jau suaugusiam augalui“, – pasakojo ūkininkas.
Šiuo metu draugai augina net 29 skirtingų mikrožalumynų rūšis.
Visą pokalbį su verslininkais žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Svajonių ūkis“ žiūrėkite sekmadieniais 8:30 val. per TV3 televiziją.
Visą laidą pamatykite čia: