"Virš žemės pučia karo vėjai ir mūsų likimas yra įtakingiausio planetoje žmogaus George’o W. Busho rankose. Žinoma, šiandien niekas nesvajoja, kad mūsų valstybėms, kaip siūlė Platonas, vadovautų filosofai, tačiau būtų neblogai, jei jų vietas užimtų žmonės su šviesiomis mintimis galvoje", - rašė garsus rašytojas ir semiotikas Umberto Eco tinklapyje www.bushisms.com, kuriame pateikiami G. W. Busho iškalbos perliukai.
Iš pokalbių su žurnalistais:
"Reikėtų paklausti to, kas man pateikė klausimą. Aš neturėjau galimybės paklausti to, kas man pateikė klausimą. O apie kokį klausimą kalbama?"(Ostinas, Teksasas, 2001 m. sausio 8 d.)
"Spėju, kad jei jūs iš tiesų tikite tuo, ką sakote, man bus gerokai lengviau atsakyti į jūsų klausimą. Aš negaliu atsakyti į jūsų klausimą".(Reinoldsburgas, Ohajas, 2000 m. spalio 4 d.)
"Moteris, kuri žinojo, kad turiu disleksiją. Kaip ji galėjo tai žinoti, jei aš niekada net nebuvau su ja susitikęs?"(Oranžas, Kalifornija, 2000 m. rugsėjo 15 d.)
Apie vidaus politiką:
"Apie veiksmų neteisėtumą mes turime kalbėti taip, tarsi mes jos neturėtume".(1996 m. gegužės 20 d.)
"Spėju, kad esame kelyje dar didesnės laisvės ir demokratijos link, kelyje, iš kurio neįmanoma išsukti. Tačiau viskas gali pasikeisti".(1998 m. gegužės 22 d.)
"Ketinu išsaugoti vykdomąją valdžią tiek sau, tiek savo pirmtakams".(Vašingtonas, 2001 m. sausio 29 d.)
"Mes pasirengę dirbti su abiem pusėmis, siekdami sumažinti teroro lygį iki abiem pusėms priimtino lygmens".(Vašingtonas, 2001 m. spalio 2 d.)
"Žinau, kad Vašingtonas turi daug ambicijų. Tai natūralu. Tačiau tikiuosi, kad tie, kas yra ambicingas, suvokia, jog daug lengviau laimėti, jei tave lydi sėkmė nei pralaimėjimas".(Iš interviu “Associated Press", 2001 m. sausio 18 d.)
"Didžiausias Amerikos pasiekimas - kiekvienas privalo balsuoti".(Ostinas, 2000 m. gruodžio 8 d.)
"Mes norime, kad kiekvienas, kas gali susirasti darbą, sugebėtų susirasti darbą". (Programa "60 minučių II", 2000 m. gruodžio 5 d.)
"Ypač svarbu suprasti, kad yra daug daugiau prekybinių santykių nei prekybos". (Kalba Amerikos valstybių vyriausybių vadovų susitikime Kvebeke, 2001 m. balandžio 21 d.)
Apie švietimą:
"Atvirai kalbant, mokytojai yra vienintelė profesija, kurios atstovai moko mūsų vaikus".(1995 m. rugsėjo 18 d.)
"Noriu, kad apie Busho administraciją kalbėtų, kad ji yra orientuota į rezultatą, nes aš tikiu rezultatu, kuris nukreiptas į absoliučią dėmesio ir energijos koncentraciją, siekiant išmokyti mūsų vaikus skaityti, nes mūsų švietimo sistema dėmesingai žvelgia į vaikus ir jų tėvus, užtenka tik pažvelgti į šią sistemą, kuri daro iš Amerikos tokią šalį, kokią mes norėtume matyti: šalį, kurioje žmonės moka skaityti ir laukti".(Vašingtonas, 2001 m. sausio 11 d.)
"Bendrojo švietimo sistema yra vienas iš mūsų demokratijos pagrindų. Galiausiai būtent ten Amerikos vaikai mokomi būti atsakingais piliečiais ir gauna visus būtinus įgūdžius, kad galėtų pasinaudoti visomis galimybėmis, kurias suteikia mūsų oportunistų visuomenė".
Apie mokslą:
"Aplinkai gresia ne tarša, o vandens ir oro nešvarumas".
"Esu įsitikinęs, kad žmonės ir žuvys gali taikiai koegzistuoti".(Saginas, 2000 m. rugsėjo 29 d.)
Apie užsienio politika:
"Jei mes nepradėsime karo, rizikuosime pralaimėti".
"Jei jie nenusiginkluos, tai mes tai padarysime".
"Mes praradome daug laiko, bandydami kalbėti su Afrika sąžiningai. Afrika - tai nacija, kenčianti nuo neįtikėtinos ligos".(Iš kalbos spaudos konferencijoje, 2000 m. rugsėjo 14 d.)
"Kalbėjau su naujuoju Meksikos prezidentu Vicente Foxu apie naftos tiekimą Jungtinėms Valstijoms. Tokiu būdu mes nebūsime priklausomi nuo naftos tiekimo iš užsienio".(Pirmieji debatai, 2000 m. kovo 10 d.)
"Prancūzų problema glūdi tame, kad jie neturi žodžių verslo žmonėms".(Iš diskusijų su Tony Blairu)
"Jūs taip pat turite negrų?"(Klausimas Brazilijos prezidentui Fernando Cardoso, San Paulio valstija, 2002 m. balandžio 28 d.).
"Galiausiai prieš savaitę Yasseras Arafatas buvo apsuptas savo rūmuose Ramaloje, rūmuose, kuriuose aiškiai buvo pilna vokiečių pacifistų ir į juos panašių žmonių. Dabar jie išėjo. Dabar Arafatas ramiai gali visiems demonstruoti, jog jis yra lyderis ir kad jis gali valdyti žmones".(Vašingtonas, 2002 m. gegužės 2 d.)
"Didžiąją dalį importuojamų prekių mes gauname iš kolonijų".(Nacionalinis radijas, 2000 m. rugsėjo 26 d.)
"Suprantu, kad neramumai Artimuosiuose Rytuose sukelia neramumus visame regione".(Vašingtonas, 2002 m. kovo 13 d.)
"Mano kelionė į Aziją prasideda Japonijoje dėl labai svarbios priežasties. Ji prasideda čia, nes jau pusantro amžiaus Amerika ir Japonija sudaro tvirčiausią iš visų naujausių laikų sąjungų. Iš šios sąjungos gimė pasaulio Ramiojo vandenyno regione era". (Tokijas, 2002 m. vasario 18 d.)
Jei turite internetinio folkloro pavyzdžių, siųskite adresu [email protected]