Pirmadienio popietę nušvitus saulei prasidėjo oficialus išvykimo procesas, vadinamas „Exodus“. Tai reiškia, kad 70 tūkst. žmonių pagaliau galėjo išvažiuoti iš Juodųjų uolų dykumos.
„Juodųjų Uolų mieste oficialiai prasidėjo „Exodus“ etapas, – sakoma festivalio pareiškime jo interneto svetainėje. – Draudimas važiuoti automobiliu panaikintas.“
Tačiau organizatoriai paragino lankytojus atidėti išvykimą iš šios vietos, esančios atokiame Nevados dykumos pakraštyje ant išdžiūvusio ežero dugno, iki antradienio, kad nesusidarytų didelės spūstys.
Festivalio lankytojai liko įstrigę nuo tada, kai penktadienio naktį ir šeštadienį prasidėjo smarkios liūtys. Teigiama, kad per kelias valandas iškrito 2–3 mėnesių kritulių norma. Festivalio vieta netrukus tapo neišvažiuojamu purvynu.
Teminiais kostiumais vilkintys festivalio lankytojai užsimovė plastikinius maišelius ant batų ar basų kojų ir bandė praeiti nepaslydę ir neįklimpę į purvą.
Kai kurie iš jų naktį valandų valandas ėjo iki artimiausio kelio, kad galėtų nusigauti iki civilizacijos. Artimiausias oro uostas yra Rine, už trijų valandų kelio automobiliu.
Kasmet festivalio, į kurį bilietai kainuoja šimtus dolerių, kulminacija tampa iškilmingas 12 metrų aukščio figūros sudeginimas.
Figūros sudeginimas buvo atidėtas iki pirmadienio 21 val. vietos (antradienio 7 val. Lietuvos) laiku.
„Nuostabiai praleidau laiką“
Tačiau daugeliui dalyvių net lietus ir purvas nesugadino vakarėlio.
Davidas Packardas (Deividas Pakardas) iš Pietų Portlando Meino valstijoje pasakojo, kad kiti stovyklautojai jį ir jo draugus įsileido į savo kemperius, kai pradėjo lyti.
„Trumpai pasirodžiusi dviguba vaivorykštė suteikė mums daug energijos, – sakė D. Packardas. – Mano kojos sausos ir man šilta. Taigi esu laimingas.“
D. Packardas taip pat džiaugėsi, kad festivalyje „Burning Man“ galėjo daugiau laiko praleisti su broliu.
„Nuostabiai leidau laiką. Galėjau praleisti daug laiko su broliu, – pridūrė jis. – Buvo smagu būti kartu ir šią savaitę dar labiau suartėti.“
Stovyklavietės apleidžiamos
Tačiau daugeliui dalyvių net lietus ir purvas nesugadino vakarėlio.
Davidas Packardas (Deividas Pakardas) iš Pietų Portlando miesto Meino valstijoje pasakojo, kad kiti stovyklautojai jį ir jo draugus įsileido į savo kemperius, kai pradėjo lyti.
„Buvo trumpa dviguba vaivorykštė, kuri suteikė mums daug energijos, – sakė D. Packardas. – Mano kojos sausos ir man šilta. Taigi esu laimingas.“
Tačiau vienas iš dalyvių Davidas Date'as (Deividas Deitas) pirmadienį per CNN skundėsi dėl to, kad skubėdami kuo greičiau išvykti žmonės palieka savo įrankius bei šiukšles, taip pažeisdami pagrindinį festivalio principą – rūpintis ekologija ir po savęs nepalikti šiukšlių.
„Jie palieka visas savo stovyklavietes, palieka automobilius, šiukšles, palapines, – sakė D. Date'as. – Visi nori kuo greičiau ištrūkti iš šios nemalonios situacijos.“
Visi kasmetinio kontrkultūros festivalio renginiai buvo atšaukti, kai lietus sugriovė šokių vakarėliams, meno instaliacijoms ir kitoms pramogoms skirtas konstrukcijas.
Dešimtys transporto priemonių, daugiausia kemperių, įstrigo keliuose, todėl tai buvo didelis logistinis iššūkis.
Buvo įrengtos kilnojamos mobiliojo ryšio stotelės ir belaidžio interneto prieiga, tačiau ryšys tebebuvo su trikdžiais.
Policija pranešė, kad tiria vieną mirties atvejį, tačiau daugiau informacijos nepateikė.
Praėjusiais metais festivalis susidūrė su dideliais karščiais ir stipriais vėjais, dėl kurių lankytojai taip pat turėjo nepatogumų.
1986 metais San Fransiske pradėto festivalio „Burning Man“ tikslas – būti neapibrėžtu renginiu, esančiu kažkur tarp kontrkultūros šventės ir dvasinių rekolekcijų.
Nuo 10-ojo dešimtmečio jis rengiamas Juodųjų Uolų dykumoje – saugomoje teritorijoje Šiaurės vakarų Nevadoje.