• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį iš Gruzijos į Lietuvą parskraidinta Rasa Erentaitė lrt.lt pasakojo savo įspūdžius iš karo apimtos šalies.

REKLAMA
REKLAMA

„Atrodė neteisinga, kad negaliu kartu pasiimti Tbilisyje pasiliekančių žmonių“, – teigė mergina.

REKLAMA

Gruzijoje atostogavusi R. Erentaitė pasakoja ne iš karto sužinojusi, kas vyksta.

„Vykdama į Gruziją žinojau, kad Pietų Osetijoje neramu, bet kad ir pačioje Gruzijoje gali vykti apsišaudymai, nesitikėjome. Ir vietiniai to nesitikėjo. Gyvenome mažame kurortiniame miestelyje, kuris yra maždaug 3 km nuo Turkijos sienos.

REKLAMA
REKLAMA

Ten nesijautė jokių karo nuotaikų, nes tai atokus turistų miestelis, ir jei ne trumposios žinutės iš Lietuvos, nebūtume susivokę, kas vyksta. Kai artimieji telefonu ėmė teirautis apie padėtį Gruzijoje, pradėjome klausinėti vietinių, pas kuriuos buvome apsistoję“, – pasakoja R. Erentaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau vietiniai, pasak R. Erentaitės, neskubėjo nieko pasakoti.

„Kadangi ir vietiniai nori, kad turistai ilgiau pabūtų, jie nieko daug nepasakojo. Visgi išvažiavome į Batumį, ir kai sužinojome, kad traukiniai, laivai ir kai kurie autobusai atšaukti, pasidarė neramu.

REKLAMA

Buvo minčių važiuoti atgal per Turkiją. Svarstėme, kaip geriau pasielgti, bet kai traukiniai vėl ėmė kursuoti, nusprendėme vykti į Tbilisį, nes ten mūsų turėjo laukti lėktuvas ir parskraidinti į Lietuvą“, – pasakojo R. Erentaitė.

„Ištuštėjusiame Tbilisio oro uoste jaučiau palengvėjimą, kad nebereikės baimintis sprogimų ar šūvių, kaip pakeliui į Tbilisį kertant subombarduotas Gruzijos teritorijas.

REKLAMA

Kita vertus, atrodė neteisinga, jog negaliu kartu pasiimti Tbilisyje pasiliekančių žmonių, su kuriais spėjome susidraugauti – jie visą kelią iki pat oro uosto mus palaikė telefonu ir vis klausinėjo, ar suspėjome į lėktuvą. Tik grįžusi sugebėjau įvertinti, kiek pasilikusiųjų situacija buvo sudėtingesne nei mano“, – teigia R. Erentaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak R. Erentaitės, būnant Gruzijoje sunku vertinti situaciją.

„Būnant ten kartais atrodydavo, kad situacija nėra pavojinga. Nuotaikos svyravo nuo pasitikėjimo iki panikos. Nebuvo įmanoma adekvačiai įvertinti situacijos, ypač jei nesupranti gruzinų kalbos“, – teigia mergina.

R. Erentaitė pasakoja, kad vietiniai įvairiai vertina situaciją Gruzijoje.

„Įdomu tai, kad patys vietiniai kalba įvairiai. Žinoma, buvo kalbų, kad „pavargom nuo Rusijos“, bet girdėjosi ir kitokių pasisakymų. Ypač kurortiniame miestelyje, kuriame buvome apsistoję iš pradžių.

REKLAMA

Vietinius girdėjau kalbant, kad dėl visko kalta Amerika, nes ji nori daugiau įtakos Kaukaze ir todėl provokuoja Rusiją“, – prisimena R. Erentaitė.

Rasa Erentaitė sako neturinti priekaištų Lietuvos ambasadai Gruzijoje.

„Ambasados darbą vertinu gerai, sklandžiai suorganizuotas sugrįžimas. Visi, kurie užsiregistravo, pakliuvo į lėktuvą. Esu dėkinga“, – teigia R. Erentaitė.

Eglė Lipeikaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų