Kasmet tarp stipriausių pasaulio lygų – NBA ir Eurolygos – vyksta žaidėjų rotacija, o tarp žemynų keliauti nepabijo ir garsiausi vardai.
Pavyzdžiui, keturiskart NBA „Visų žvaigždžių“ žaidėjas Kemba Walkeris šio sezono pradžioje persikėlė į „AS Monaco“ ir tapo Donato Motiejūno draugu.
Tuo tarpu 2022-2023 m. sezono Eurolygos naudingiausias žaidėjas po žvėriško sezono pakėlė sparnus į JAV.
Naujienų portalas tv3.lt kviečia apžvelgti keletą ilgamečių Eurolygos žaidėjų, kurie šiuo metu savo jėgas bando įvairiose NBA komandose ir siekia įrodyti savo meistriškumą ne tik Senajame žemyne.
Saša Vezenkovas
Kaip jau minėta bulgaras praeitą gegužę Kaune vykusiame Eurolygos finalo ketverte buvo išrinktas naudingiausiu Eurolygos reguliariojo sezono žaidėju.
Pirėjo „Olympiakos“ gretose rungtyniavęs krepšininkas 2022-2023 m. sezone fiksavo 17,2 taško, 6,8 atkovoto kamuolio ir 21,2 naudingumo balo vidurkius.
Tokia statistika nuaidėjo ir JAV, o S. Vezenkovas po sezono prisijungė prie Domanto Sabonio Sakramento „Kings“ klube. Tiesa, čia Europos žvaigždės spindesys kiek prigeso.
Pavyzdžiui, gruodį bulgaras aikštelėje vidutiniškai praleisdavo 14,4 minutės, per kurias pelnydavo po 5,5 taško ir atkovodavo 2,3 kamuolio. Sausį S. Vezenkovo minutės susitraukė iki 11,1, o taškų pelnyti pavykdavo tik po 3,9.
Vasilije Micičius
Dar vienas Eurolygos MVP titulą savo lentynoje turintis krepšininkas V. Micičius po 2022-2023 m. sezono paliko Stambulo „Anadolu Efes“ ir prisijungė prie Oklahomos „Thunder“ komandos.
Net 9 sezonus Eurolygoje karaliavęs serbas NBA taip pat iš karto nesublizėjo. Patekęs į šį sezoną lyderiaujančią „Thunder“ gruodį mačuose gaudavo po 13 minučių, per kurias pelnė po 3,7 taško, o sausį pelnomų taškų vidurkis sumažėjo iki 1,6.
Tiesa, V. Micičiaus vaidmuo netiko ir pačiai Oklahomos ekipai, kuri mainų lango metu europietį išsiuntė į Šarlotės „Hornets“.
Čia buvusio žalgiriečio rolė įgavo kitų spalvų. Nuo atvykimo į Šarlotę V. Micičius žaidė po vidutiniškai 23,4 minutės, per kurias pelno po 9,8 taško, o paskutinėse rungtynėse prieš „Magic“ krepšininkas sužaidė ir geriausias savo rungtynes NBA.
Jis per 29 minutes surinko 21 tašką (7/11 dvit., 1/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 2 kamuolius.
Luka Dončičius
Kalbant apie Eurolygos žvaigždes prisijungusias prie NBA gretų, negalima nepaminėti L. Dončičiaus. Karjerą Madrido „Real“ pradėjęs slovėnas jau Europoje tapo galiūnu ir būdamas vos 19 tapo Eurolygos čempionu ir MVP.
Būtent po šio ryškaus šuolio L. Dončičius išvyko už Atlanto ir prisijungė prie Dalaso „Mavericks“, kur yra nenuginčijamas lyderis.
Jau pirmajame savo sezone Dalase įžaidėjas buvo išrinktas metų naujoku, o vėliau jo rolė tik augo. Luka 2022-2023 m. sezone vidutiškai pelnydavo po 32,4 taško, atkovodavo po 8,6 kamuolio ir atlikdavo po 8 rezultatyvius perdavimus.
Šiemet šie rodikliai tik dar labiau auga, o viską pasaldina ir rekordiniai pasirodymai, kaip, pavyzdžiui, į „Hawks“ krepšį sumesti 73 taškai. Tai buvo ketvirtas rezultatyviausias pasirodymas NBA istorijoje.
Bogdanas Bogdanovičius
5 sezonus Eurolygoje praleidęs ir su Stambulo „Fenerbahče“ 2017 m. čempionu tapęs serbas taip pat nieko nelaukęs išvyko į NBA, kur prisijungė prie „Kings“ krepšininkų. Jau pirmame sezone jis rinko po 11,8 taško, o su kiekvienais metais krepšininko rodikliai tik gerėja.
Vienu kertinių Atlantos „Hawks“ žaidėjų tapęs europietis šiame sezone fiksuoja geriausius savo vidurkius NBA ir pelno po vidutiniškai 16,6 taško, atkovoja 3,3 kamuolio ir atlieka po 2,9 rezultatyvaus perdavimo.
Cedi Osmanas
Nuo 2011 m. „Anadolu Efes“ priklausęs makedonas netapo nei Eurolygos čempionu, nei MVP, kaip prieš tai aptarti krepšininkai, tačiau po solidžios patirties Europoje taip pat pasirinko svajonės siekti NBA.
Jau debiutiniame savo sezone su Klivlendo „Cavaliers“ apranga C. Osmanas parodė savo įgūdžius gavęs 38 minutes, per kurias prie pergalės prisidėjo 16 taškų (6/9 metimų).
Geriausią savo sezoną europietis turėjo 2018-2019 m., kai vidutiniškai pelnydavo po 13 taškų, atkovodavo 4,7 kamuolio ir paskirstydavo po 2,7 rezultatyvius perdavimus.
Prieš šį sezoną C. Osmanas iš „Cavaliers“ perėjo į San Antonijaus „Spurs“, kur petis į petį žaidžia su lygos pažiba Victoru Wembanyama.
Joe Inglesas
Žinoma, ne visi Eurolygą į NBA iškeitę krepšininkai yra europiečiai. Pavyzdžiui, J. Inglesas į Europą atvyko iš Australijos, kur sužaidė keturis sezonus, o 2014 m. su Tel Avivo „Maccabi“ tapo ir čempionu.
Tais pačiais metais prieš sezoną australas prisijungė prie Los Andželo „Lakers“ treniruočių, tačiau vėliau pasirašė kontraktą su Jutos „Jazz“, kur praleido 8 sezonus.
Solidžiausiai krepšininkas rungtyniavo 2018-2019 m. ir 2020-2021 m. sezonuose, kai komandai vidutiniškai pelnydavo po 12,2 taško.
2022 m. australas buvo išsiųstas į Milvokio „Bucks“, o prieš šį sezoną prisijungė prie Orlando „Magic“, kur skaičiuoja jau 10-ąjį savo sezoną NBA.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!