• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antroji kadencija Seime buvusiam Panevėžio merui Vitui Matuzui baigėsi fiasko. Parlamentarai sutiko panaikinti kolegai teisinę neliečiamybę. Įtakingas politikas papildys įtariamųjų korupcija sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

Seimas nepatikėjo

Ilgokai Panevėžio elito viršūnėje įsitvirtinusi Matuzų šeima slysta į purvą. Buvusiam Panevėžio merui, Seimo nariui Vitui Matuzui nepavyko įtikinti kolegų apginti nuo įtarimus korupcija pasiruošusių pareikšti prokurorų. Seimas panaikino neliečiamybę vienam įtakingiausių Tėvynės sąjungos (TS) nariui, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojui.

REKLAMA

Daugiau nei prieš porą savaičių generaliniam prokurorui paprašius Seimo leisti patraukti V.Matuzą baudžiamojon atsakomybėn, parlamentaras tvirtino pats raginsiantis kolegas tą padaryti. Tačiau konservatorius nebuvo nuoseklus – visą laiką stengėsi seimūnus ir visuomenę įtikinti tapęs politinio susidorojimo auka.

Tuo nepatikėjusių Seimo narių atiduotas į pareigūnų rankas V.Matuzas aiškina esąs pasirengęs įrodyti savo nekaltumą.

REKLAMA
REKLAMA

„Aišku, tai pavyks padaryti tik tuo atveju, jeigu kam nors tikrai rūpės išsiaiškinti tiesą. Ir jeigu teisėsaugos pareigūnai neturi kokios nors kompromituojančios medžiagos apie mano bylą tirsiančius teisėjus arba apie politikus, kurie sprendžia svarbiausius valstybės klausimus“, – vakar teigė korupcija įtariamas Seimo narys.

Partija nebuvo vieninga

Generalinio prokuroro prašymą palaikė 79 Seimo nariai iš 141. Prieš buvo vienintelis tautos atstovas – konservatorius Pranas Žeimys. Dar keturi Tėvynės sąjungos nariai susilaikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už tai, kad V.Matuzas būtų perduotas prokurorams, balsavo 20 TS atstovų, tarp jų ir partijos vadovybė – Andrius Kubilius, Irena Degutienė, Rasa Juknevičienė.

Pareikšti nuomonės dėl korupciniais nusikaltimais įtariamo partijos kolegos neišdrįso 25 nedalyvavusieji balsavime. Tarp jų – Panevėžyje rinkti parlamentarai Julius Dautartas ir Petras Luomanas.

„J.Dautarto nebuvo Seimo posėdyje, o aš turėjau du motyvus nebalsuoti“, – „Sekundei“ teigė krikščionis demokratas P.Luomanas.

REKLAMA

Aštuonerius metus Panevėžio valdžioje su V.Matuzu išdirbęs krikdemas aiškina  neapsisprendęs, nes iš Laikinosios tyrimo komisijos išvadų negalėjęs susidaryti nuomonės.

„Komisijos nariai netgi Seimo salėje ginčijosi, ar jai buvo pateikta pakankamai informacijos. Jei jos nariams kyla neaiškumų, nereikėjo skubėti teikti Seimui siūlymo. Juo labiau kad Seimas buvo davęs laiko iki birželio 15-osios“, – mano P.Luomanas.

Politiko nuomone, komisija privalėjo apklausti ir V.Matuzo prašomus asmenis, kad būtų atsakyta, ar pagrįstos Seimo nario kalbos apie vykdomą politinį susidorojimą.

Inga  KONTRIMAVIČIŪTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų