„Sustabdau šiandien savo kampaniją, bet jaučiu su atsinaujinusiu tikėjimu – gilesniu tikėjimu, kad Viešpats parodys man kelią priekin“, - sakė J.Kasichas savo šalininkams Ohajuje, atsisakydamas pastangų mėginti sukliudyti D.Trumpui tapti respublikonų partijos vėliavnešiu 2016 metų prezidento rinkimuose.
Po antradienio pirminių rinkimų Indianoje Ohajo gubernatorius buvo likęs vienintelis D.Trumpo varžovas respublikonų stovykloje. Tačiau jo pozicijos buvo labai silpnos – J.Kasichui pavyko laimėti tik vienus pirminius rinkimus ir tuos savo paties valstijoje.
Iš kovos dėl teisės užimti Baltuosius rūmus J.Kasichas pasitraukia užsitikrinęs tik 152 delegatų paramą – beveik 900 mažiau negu D.Trumpas, kurį palaiko bent 1 047 delegatai.
Kiek anksčiau po balsavimo Indianoje sunkų sprendimą pasitraukti iš lenktynių priėmė ir pastaraisiais mėnesiais pagrindiniu Niujorko magnato varžovu buvęs Teksaso senatorius Tedas Cruzas, kuris laikėsi įsikibęs vilties, kad gali sutrukdyti D.Trumpui surinkti 1 237 delegatų balsus, reikalingus jo netrikdomam paskyrimui partijos kandidatu.
Tokiu atveju būtų susiklostęs retas ginčijamojo suvažiavimo scenarijus, kai kandidatas nėra išrenkamas per pirmąjį delegatų balsavimą, o daugelis delegatų įgyja teisę tolesniuose turuose balsuoti savo nuožiūra.
Itin konservatyvių pažiūrų senatorius pasitraukė gana smarkiai atsilikęs nuo D.Trumpo - turėdamas 565 delegatų paramą.
D.Trumpui dar reikia apie 200 delegatų, kad oficialiai užsitikrintų paskyrimą, bet J.Kasicho ir T.Cruzo sprendimas užbaigti savo kampaniją pašalino paskutinę didelę kliūtį.
Respublikonų lyderiai daug mėnesių laikė jį antraeiliu kandidatu ir tikėjosi, kad rinkėjai susitelks į labiau tradicinės pakraipos pretendentus.
Vis dėlto D.Trumpas sugebėjo išnaudoti respublikonų rinkėjų gilų pasipiktinimą partijos lyderiais ir įveikė keliolika kur kas daugiau politinės patirties turinčių varžovų.