„Padarėme išvadą, jog pelningumas yra per mažas, o išlaidos – per didelės. Nors per kelerius pastaruosius metus buvo imtasi veiksmingumą didinančių priemonių, pelnas iš banko veiklos Baltijos šalių regione nebuvo patenkinamas“, – naujienų agentūrai AFP pareiškė banko tarptautinio padalinio vadovas Richardas Johnsonas.
Anot jo, nuo tada, kai bankas prieš dešimtmetį pradėjo veikti Baltijos šalyse, aplinkybės iš esmės pasikeitė ir vietos skyriai nebėra reikalingi.
„Sparti technologijų pažanga, dėl kurios rinkoje atsirado naujų dalyvių, ir atsivėrusios naujos galimybės reiškia, jog daugeliui savo klientų mes dabar galime padėti tiesiogiai iš namų rinkų“, – pareiškė R. Johnsonas.
Todėl bankas per 2020 metus pamažu nutrauks veiklą trijose šalyse, kur veikia dešimt metų. Jo filiale Vilniuje šiuo metu dirba 7 žmonės, o jų vidutinis atlyginimas siekia 4,7 tūkst. eurų.
R. Johnsonas taip pat pabrėžė, jog šis banko sprendimas niekaip nėra susijęs su neseniai kilusiais skandalais dėl įtariamo didžiulio masto pinigų plovimo per kitus du Skandinavijos bankus ir jų filialus Baltijos šalyse.
Keliose šalyse šiuo metu yra vykdomi baudžiamieji tyrimai dėl didžiausio Danijos banko „Danske Bank“, per kurio filialą Estijoje 2007–2015 metais, kaip manoma, buvo pervesta apie 200 mlrd. eurų, kurių kilmė yra įtartina.
Į pinigų plovimo skandalą šiemet pateko ir Švedijos bankas „Swedbank“. Skandalas kilo šių metų vasarį, kai Švedijos transliuotojas SVT pranešė susipažinęs su dokumentais, iš kurių matyti, jog iš „Swedbank“ atidarytų sąskaitų į Baltijos šalis buvo pervesta mažiausiai 40 mlrd. kronų, arba 3,8 mlrd. eurų, įtartinų lėšų.
Dauguma šių pervedimų buvo atlikti 2007–2015 metais ir dalis šių pinigų iš pradžių galėjo būti pervesta per „Danske Bank“.
„Handelsbanken“ kol kas iš esmės pavyko išvengti pinigų plovimo skandalų, o jo veikla Baltijos šalyse yra kur kas mažesnio masto negu kai kurių jo Šiaurės šalių konkurentų.
Estijos bankų asociacijos duomenimis, „Handelsbanken“ rinkos dalis Estijoje 2017 metais sudarė vos 1 proc., o „Swedbank“ užėmė 40 proc. rinkos.