Ilinojaus universiteto (JAV) inžinieriai sukūrė įrenginių automatinio taisymo sistemą. Ši technologija po kelių mikrosekundžių leidžia įrenginiui funkcionuoti vėl.
Technologijos kūrėjai aiškina, kad augantys reikalavimai elektronikai verčia gamintojus vis daugiau prikišti į įrenginius aukštųjų technologijų turinių.
Šiuolaikinių aparatų jau neįmanoma pataisyti lituokliu, kaip tai buvo daroma ankščiau. Plokštės tapo daugiasluoksnėmis, kaip ir mikroschemos. Todėl paprastas kontakto nutrūkimas gali išvesti iš rikiuotės brangų įrenginį.
Naujoji technologija šią problemą išsprendžia. Joje naudojamos skysto metalo kapsulės, kurių dydis neviršija 10 mikronų. Nutrūkus kontaktui, kapsulė plyšta, o gedimas pašalinamas beveik akimirksniu. Technologiją galima naudoti nuo procesorių iki akumuliatorių.
Kūrėjai teigia, kad šis išradimas gali žymiai prailginti elektronikos tarnavimo laiką ir sumažinti aukštųjų technologijų atliekų kiekį, kurį labai sunku perdirbti pakartotiniam naudojimui.
Šiuo metu technologija dar neparuošta naudojimui ir artimiausiai metais vargu ar bus naudojama įprastuose įrenginiuose. Taip pat neaišku, kiek ši technologija pabrangins elektroniką.