• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė neatmeta galimybės, kad Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) gali trauktis iš koalicijos, bet siūlo nedramatizuoti situacijos dėl neįteisintų tiesioginių merų rinkimų.

REKLAMA
REKLAMA

"Sunku pasakyti, (ar LiCS trauksis iš valdančiosios koalicijos - ELTA), visaip gali atsitikti. Tuo labiau, kad svarstymai jų partijoje, man atrodo, vyksta jau ne vieną dieną. Kai pasitraukė ministras A. Čaplikas, jau tuomet buvo gandų, kad galbūt LiCS išeis iš koalicijos, kai du kartus nepatvirtinta Seimo Pirmininkės pavaduotoju Jono Liesio kandidatūra, vėlgi buvo diskusija", - sakė I. Degutienė trečiadienį "Žinių radijui".

REKLAMA

LiCS pareiškė svarstysianti, ar likti tarp valdančiųjų po to, kai antradienį Seimas nepritarė tiesioginius merų rinkimus įteisinančioms Konstitucijos pataisoms.

Seimo Pirmininkė savo ruožtu pažymėjo, kad negalima kaltinti vien Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) dėl to, kad nebuvo pritarta Konstitucijos pataisoms.

REKLAMA
REKLAMA

"Vakar pirmininkavau tuo metu posėdžiui ir aiškiai mačiau, kad iš kairės pusės - konkrečiai socialdemokratų, kurie visą laiką viešai deklaravo, kad jie už tiesioginius merų rinkimus, didelė dalis Seimo posėdyje dalyvavusių žmonių nedalyvavo balsavime. Dėl to ir kilo triukšmas. Visi mato, kad sėdi žmonės, bet jie nebalsuoja. Tai ir pritrūko balsų", - sakė I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Parlamento vadovės, TS-LKD bendros pozicijos balsuoti antrą kartą už Konstitucijos pataisą nebuvo.

"Dalis žmonių visą laiką kaip sakė, taip vakar ir balsavo, kad nepalaiko tiesioginių merų rinkimų, nes nėra aiškus santykis tarp tiesiogiai žmonių išrinkto mero ir žmonių išrinktos tarybos. Tos abejonės visą laiką buvo", - teigė I. Degutienė, kuri pati sakė balsavusi už Konstitucijos pataisą.

REKLAMA

Kaip ELTA jau rašė, Seimas antradienį nepritarė Konstitucijos pataisoms, kuriomis buvo siekiama įteisinti tiesioginius merų rinkimus.

Per antradienį surengtą antrąjį balsavimą už tokias Konstitucijos pataisas balsavo 88 Seimo nariai, prieš buvo 6, 18 parlamentarų susilaikė. Siekiant pakeisti Konstituciją, reikia, kad už pataisas balsuotų 94 Seimo nariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų