Siūloma, kad nutarimas dėl M. Gelbūdos atleidimo įsigaliotų šių metų kovo 22 d.
Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen antradienį informavo parlamentą apie gautą nepasitikėjimą Seimo kancleriu. Pasak jos, šis klausimas yra įtrauktas į ketvirtadienio Seimo posėdžių darbotvarkę.
„Akivaizdu, kad tai yra labai rimtas signalas ir ketvirtadienį bus balsavimas, bus procedūra nepasitikėjimo“, – antradienį žurnalistams sakė Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.
Pasak jos, Seimo kancleris M. Gelbūda turės galimybę atsakyti į Seimo narių jam išdėstytus priekaištus.
Savo ruožtu pati vertindama Seimo kanclerio darbą, V. Čmilytė-Nielsen pažymėjo, kad ne visi suplanuoti darbai buvo padaryti.
„Matyt, reikia konstatuoti, kad ne visi darbai per tuos metus vyko taip, kaip buvo planuota“, – sakė parlamento pirmininkė.
ELTA primena, kad Seimo kanceliarijos vadovui priekaištaujama dėl neefektyvaus darbo organizavimo, parlamentarai teigia, kad yra gavę nusiskundimų dėl atlyginimo diferencijavimo komitetų biurų darbuotojams.
2021 metų balandžio 27 d. parlamentas slaptu balsavimu paskyrė Seimo kancleriu ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto profesorių, tarptautinio verslo ir vadybos ekspertą M. Gelbūdą.
Jo kandidatūra Seimui pasiūlė Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.
Seimo statute įtvirtinta, kad parlamento kancleris yra parlamentui bei jo valdybai atsakingas ir atskaitingas valstybės tarnautojas – Seimo kanceliarijos vadovas. Seimo kanclerį įstatymų nustatyta tvarka 5 metams skiria ir iš pareigų atleidžia Seimas.
Sprendimas dėl Seimo pareigūno atleidimo dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų parlamentarų balsų dauguma.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!