„Pagrindinė kliūtis yra pasitikėjimo stygius, atsiradęs dėl to, kas nutiko per ankstesnį (derybų) etapą“, – sakė diplomatas Abbasas Araghchi (Abasas Aragčis), turėdamas omenyje lapkričio pradžioje vykusias derybas, kai galingosios šalys netikėtai sugriežtino preliminarios sutarties sąlygas.
„Jeigu pasitikėjimas nebus atkurtas, negalėsime tęsti konstruktyvių derybų“, – sakė A.Araghchi valstybinei televizijai.
„Esama didelių nesutarimų. Yra galimybė susitarti iki rytojaus (penktadienio), tačiau tai sudėtinga užduotis“, – pridūrė derybininkas, ragindamas kitą stovyklą būti „lanksčia“ ir parodyti gerą valią.
A.Araghchi pažymėjo, kad Iranas nepasirašys sutarties dėl jo prieštaringai vertinamos branduolinės programos, jeigu pasaulio galybės nepripažins Teherano teisės sodrinti uraną.
„Jokia sutartis, į kurią nebus įtraukta teisė sodrinti uraną nuo pradžios iki pabaigos, nebus priimta“, – parašė derybininkas žinutėje savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“, kurią citavo valstybinė naujienų agentūra IRNA.
„Dėl sodrinimo principo negali būti deramasi, tačiau gali tartis dėl kiekių, lygių ir vietų“, – aiškino jis.
Iranas ir vadinamoji „P5 plius 1“ galingųjų šalių grupė, kurią sudaro JAV, Rusija, Kinija, Didžioji Britanija, Prancūzija ir Vokietija, ketvirtadienį turėtų pratęsti derybas Ženevoje dėl šios itin svarbios sutarties.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.