Šeštadienį amerikiečių ir britų pajėgos sudavė naujų smūgių husių taikiniams Jemene, reaguodamos į šių Irano remiamų sukilėlių atakas prieš laivybą Raudonojoje jūroje.
Taikytasi į 18 taikinių, susijusių su husių požeminiais ginklų sandėliais, raketų sandėliais, nepilotuojamomis oro sistemomis, oro gynybos sistemomis, radiolokatoriais ir sraigtasparniu, sakoma bendrame pareiškime.
Pareiškimą taip pat pasirašė Australija, Bahreinas, Danija, Kanada, Nyderlandai ir Naujoji Zelandija, suteikę nenurodomą paramą šiai smūgių bangai – antrai vasario mėnesį ir ketvirtai nuo to laiko, kai husiai pradėjo puldinėti laivus regione.
„Tokiomis atakomis Amerika ir Britanija siekia didinti įtampą ir krizes regione, plėsti karo ir nestabilumo mastą“, – savo pareiškime sakė Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Nasseras Kanani.
Jis taip pat pasmerkė JAV ir Didžiąją Britaniją dėl to, kad jos nesiima tuojau pat sustabdyti Izraelio karo Gazos Ruože.
Husiai sako, kad savo atakomis prieš laivus Raudonosios jūros rajone remia Gazos Ruožo palestiniečius.
Izraelis savo karinę kampaniją Gazos Ruože pradėjo po palestiniečių islamistų grupuotės „Hamas“ beprecedenčio spalio 7-osios išpuolio Izraelio teritorijoje.
Iranas remia „Hamas“, bet neigia, kad yra kaip nors susijęs su spalio 7-osios ataka.
Kilus karui Gazos Ruože įtampa visame regione labai išaugo, pakurstydama smurtą, susijusį su Irano remiamomis grupėmis Libane, Irake, Sirijoje ir Jemene.
Po šeštadienio smūgių Pentagono vadovas Lloydas Austinas sakė, jog JAV nedvejodamos imsis reikiamų veiksmų, kad apgintų gyvybes ir laisvą prekybą viename svarbiausių pasaulio vandens kelių.
Husių atstovas Yahya Saree sakė, kad atakos tęsis, kol „nebus sustabdyta agresija“ Gazos Ruože.
Teheranas yra sakęs, kad jaučia pareigą remti „pasipriešinimo grupes“ regione, bet tvirtina, kad jos veikia nepriklausomai.