Anot valstybinės televizijos, 300 kg sveriantį krovinį sudaro telekomunikacijų palydovas „Fakhr-1“ ir kosminis vilkikas „Saman-1“.
„Saman-1“ yra „orbitinė perdavimo sistema“, skirta palydovams perkelti iš žemesnių orbitų į aukštesnes, nurodo Irano kosmoso tyrimų centras.
Sistema pirmą kartą pristatyta 2017 metų vasarį per ceremoniją, kurioje dalyvavo tuometinis Irano prezidentas Hassanas Rouhani (Hasanas Ruhanis). 2022-aisiais sistema buvo išbandyta.
Krovinys buvo paleistas naudojant iraniečių gamybos palydovų nešėją „Simorgh“, iš Imamo Khomeini (Imamo Chomeinio) paleidimo bazės Semnano provincijoje.
„Simorgh“ yra Irano gynybos ministerijos sukurta dviejų pakopų skystuoju kuru varoma, palydovus nešanti raketa.
Rugsėjį Iranas pranešė, kad sėkmingai iškėlė į orbitą mokslinių tyrimų palydovą „Chamran-1“, naudodamas Revoliucinės gvardijos aviacijos ir kosmoso padalinio gaminamą nešėją „Ghaem-100“.
Vakarų šalių vyriausybės, įskaitant Jungtines Valstijas, ne kartą perspėjo Iraną dėl tokių paleidimų, teigdamos, kad palydovams naudojamos technologijos gali būti pritaikytos balistinėms raketoms, galinčioms nešti branduolines galvutes.
Iranas neigia, kad siekia turėti branduolinių ginklų. Jis nuolat tvirtina, kad jo palydovai ir raketos paleidžiamos tik civiliniais ir gynybos tikslais.
Praėjusį mėnesį Rusija paleido 55 palydovus, įskaitant du, sukurtus Irano, – „Koswar“ ir „Hodhod“. Tai laikoma stiprėjančių abiejų šalių politinių, ekonominių ir karinių santykių ženklu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!