Praėjus beveik keturiems mėnesiams nuo JAV ir Didžiosios Britanijos invazijos Irake pradžios aukštas britų pareigūnas ketvirtadienį pareiškė, jog bus "nepaprastai sunku" surasti uždraustus ginklus, kurie buvo pagrindinis karo argumentas.
Britų pareigūnas sakė, jog labiau tikėtina, kad Irako mokslininkai ar buvę kariškiai patys pateiks įrodymus, patvirtinančius JAV ir Didžiosios Britanijos kaltinimus, o ne parodys pačius paslėptus ginklus.
"Faktas, kad irakiečiai nenaudojo jokių (masinio naikinimo ginklų) per visą konfliktą aiškiai parodo, jog jie nusprendė padaryti dar kažką su ginklais, kurių jie, mūsų įsitikinimu, tikrai turėjo", - sakė pareigūnas. Pasak jo, ginklai gali būti paslėpti, sunaikinti arba išmontuoti. "Bus nepaprastai sunku surasti įrodymus. Ne neįmanoma, bet bus sunku", - sakė pareigūnas.
Tuo tarpu Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Tonio Blero (Tony Blair) atstovas pareiškė, kad Irake tikrai bus rastos programos ir ginklai. Nors Irakas jau senokai okupuotas, amerikiečiams ir britams nepavyksta surasti įrodymų, kad Persijos įlankos valstybė tobulino masinio naikinimo ginklo programas. Nesugebėjimas rasti pavojingų ginklų Irake sukėlė abejonių dėl karo pagrįstumo. Prieštaravimai jau sumažino T. Blero (Tony Blair) patikimumą bei populiarumą.
Ketvirtadienį JT atominės energetikos agentūrai (TATENA) artimas diplomatas pareiškė, jog Didžioji Britanija niekada nepateikė įrodymų, kad paremtų kaltinimus, esą Irakas mėgino įsigyti urano Afrikoje. Ir T. Bleras (Tony Blair), ir JAV prezidentas Džordžas V. Bušas (George W. Bush) kaltino Iraką mėginimu įsigyti urano Afrikoje, vykdydami kampaniją, kurios tikslas buvo parodyti, kad Irakas kelia pavojų pasaulio stabilumui.
Reuters-ELTA