Jungtinės Valstijos norėtų, kad Saddamo Husseino (Sadamo Huseino) režimo žlugimas Irake taptų paskata pokyčiams Artimuosiuose Rytuose, tačiau šis tikslas gali sukelti rimtų rūpesčių kai kurioms šalims.
JAV strategų manymu, režimo žlugimas Bagdade atveria kelią naujiesiems Artimiesiems Rytams - labiau demokratiškiems, socialiai šiuolaikiškesniems ir be teroristų. Kartu tai leistų išplėsti JAV interesus ir užtikrinti Izraelio saugumą.
Artimų Baltiesiems rūmams konservatorių remiama "Demokratijos domino" teorija teigia, kad demokratiniai pokyčiai Bagdade gali tapti akstinu pokyčiams kaimyninėse šalyse, tokiose kaip Sirija, Iranas ir Saudo Arabija.
Jei tai ir nepavyktų, administracijoje pakanka žmonių, kurie nesikuklindami skelbia vos pridengtus grasinimus pakeisti santvarką jėga.
"Demokratijos domino" teorijai pritariantys gynybos sekretoriaus pavaduotojas Paulas Wolfowitzas (Polas Vulfovicas) ir valstybės sekretoriaus pavaduotojas ginklų kontrolės ir tarptautinio saugumo klausimais Johnas Boltonas (Džonas Boltonas) yra aiškiai pareiškę, kad Vašingtono siekiai nesibaigia ties Bagdadu. Tačiau kol kas panaudoti jėgą jie negrasino.
"Manau, daugelis šalių, įskaitant Siriją, ilgainiui supras šią (karo) žinią, kad su tarptautine bendrija geriau sugyvent taikiai, o ne siekti masinio naikinimo ginklų ir nenaudoti terorizmo nacionalinės politikos tikslais", - sakė P. Wolfowitzas.
AFP-BNS