Ne visada susidarome teisingą įspūdį apie tolimųjų šalių rinkas. Pavyzdžiui, šimtus milijonų gyventojų turinti Kinija vartotojams dažnai asocijuojasi su skurdu, kur populiariausia yra pigi elektronika. Tačiau iš tikrųjų situacija yra visiškai kitokia.
„Alphawise“/„Morgan Stanley“ vasarį–kovą apklausė 2029 kinus, naudojančius 3G ryšio galimybę turinčius mobiliuosius įrenginius. Pagrindiniai klausimai buvo tokie: kokio gamintojo telefoną turite, kokį norėtumėte turėti ir kokias telefonų charakteristikas vertinate?
Apklausa atskleidė ypač didelį susidomėjimą išmaniaisiais telefonais, tai yra, vidutinės ir aukštos klasės telefonais. 88 proc. apklaustųjų pareiškė, kad jų kitas telefonas bus išmanusis. 30 proc. tų asmenų, kurie norėjo nusipirkti telefoną, palaikantį 3G, pareiškė, kad tai bus „iPhone“, net jei jo kaina liks tokia pati, kaip ir dabar. Nevertinant „iPhone“ kainos, jį norėtų turėti net 53 proc. apklaustųjų.
3G telefonų populiarumas Kinijoje
Šiuo metu didžiausiu 3G aparatų tiekėju Kinijos rinkai yra „Nokia“. Tačiau ji pirmauja ir tarp kompanijų, kurių rinkos dalis sumažėjo.
Apklausos rezultatai byloja, kad pagrindiniai konkurentai Kinijos išmaniųjų telefonų rinkoje yra „Nokia“ ir „Apple“. Nors pastarosios įrenginiai užima mažesnę rinkos dalį, tačiau yra labiau pageidaujami pirkėjų. Tikriausiai, pasirodžius „iPhone 5“, reali „Apple“ rinkos dalis gali išaugti. Įdomu tai, kad šių dviejų kompanijų produktuose vartotojai vertina skirtingas savybes.
„Nokia“ yra populiari dėl stabilaus signalo lygio, gero garantinio aptarnavimo, gero kainos ir kokybės santykio, patikimos reputacijos, radijo ir lengvo prijungimo prie įrenginių.
Tuo metu „Apple“ produkcija yra vertinama kaip gerą įvaizdį suteikiantis produktas, turintis šiuolaikinį dizainą ir patogią sąsają, greitą interneto ryšį, žaidimo galimybes, gerą nuotraukų kokybę ir didelę vidinės atminties apimtį.