• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žemės ūkio produktus perdirbančios įmonės ir kooperatyvai, norintys gaminti didesnės pridėtinės vertės ir geresnės kokybės produktus, privalo nuolat investuoti į inovacijas ir naujos technikos įsigijimą. Tai reikalauja nemažų įmonės lėšų, todėl siūloma pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) parama.

REKLAMA
REKLAMA

Dalį reikiamų lėšų galima gauti pateikus paraišką pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonės „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas“ veiklos sritį „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir rinkodara“.

REKLAMA

Pagal šią veiklos sritį paraiškas paramai gauti Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) rinks iki šių metų pabaigos.



Finansuoja iki 40 proc.

Parama skiriama bendrovėms, siekiančioms modernizuoti perdirbimo ir rinkodaros procesus.

Paramos pagal veiklos sritį „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir rinkodara“ gali siekti labai mažos, mažos, vidutinės ir didelės įmonės, perdirbančios žemės ūkio produktus ar užsiimančios jų rinkodara ne trumpiau kaip 2 metus iki paramos paraiškos pateikimo.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal minėtą veiklos sritį gali būti finansuojama iki 40 proc., o didelėms įmonėms – iki 20 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Skiriant paramą pagal veiklos sritį „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir rinkodara“ prioritetinėmis laikomos augalininkystės, taip pat mėsos ir pieno sektorių veiklos šakos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau paramos naudojimui taikomi kai kurie apribojimai – lėšos negali būti skirtos naujoms pieno ir mėsos perdirbimo įmonėms steigti, naujoms skerdykloms statyti, tuo tarpu, pieno kooperatyvams šie apribojimai netaikomi. Be to, jeigu įmonė verčiasi žuvininkystės produktų, apynių ir cukrinių runkelių perdirbimu, ji taip pat negali siekti paramos pagal šią KPP priemonę.

REKLAMA

Skatina modernizavimą

Augalininkystės sektoriuje pirmiausiai bus remiami įmonių, kurios perdirba vaisius, uogas, daržoves, grybus ir kitus augalininkystės produktus bei užsiima jų rinkodara, projektai.

Savo veiklą modernizuoti gali ir mėsos bei pieno sektoriuje dirbančios įmonės. Pagal šią veiklos sritį remiamas pieno ir mėsos perdirbimas bei rinkodara. ES paramos lėšomis bus finansuojamos pieno įmonės, investuojančios į modernizaciją ir į perdirbimo procese susidariusių pieno atliekų perdirbimą.

REKLAMA

Pagal minėtą veiklos sritį ES lėšomis bus finansuojama mėsos perdirbimo procese susidariusių trečiosios kategorijos šalutinių gyvūninių produktų perdirbimas.

Taip pat remiamas ir grūdų džiovyklų, saugyklų modernizavimas, perdirbimo procese susidariusių atliekų perdirbimas. Tačiau parama nebus teikiama naujų miltų ir kruopų gamybinių vienetų statybai. Pastarieji apribojimai netaikomi kooperatyvams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lengvatinių paskolų galimybė

Nuo lapkričio mėnesio pareiškėjai pagal KPP priemonę „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas“ teikdami paraiškas gali siekti ir lengvatinių paskolų. Atsižvelgiant į tai, kad pareiškėjai investiciniams projektams įgyvendinti jau gali gauti paskolas, pakoreguotos minėtos KPP priemonės įgyvendinimo taisyklės.

REKLAMA

Pagal pakoreguotas taisykles paraišką galima teikti trimis būdais. Pirmuoju būdu paraišką galima teikti siekiant tik investicinės paramos, antruoju – siekiant tik paskolos, o trečiuoju – tam pačiam projektui siekiant ir investicinės paramos, ir paskolos.

REKLAMA

Viena iš pagrindinių naujovių – pareiškėjas vykdomam projektui gali siekti tik paskolos, neprašydamas investicinės paramos. Tokiu atveju jis turi teikti paraišką ir verslo planą, kuriame būtina nurodyti būsimas investicijas ir kitus KPP priemonės įgyvendinimo taisyklėse nurodytus dokumentus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareiškėjas, siekdamas tik paskolos be investicinės paramos, taip pat turi atitikti visus KPP priemonės, pagal kurią vykdys projektą, tinkamumo kriterijus paramai gauti.

Paraiškos teikiamos Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) teritoriniams skyriams pagal projekto įgyvendinimo vietą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų