Kaip pranešė Policijos departamentas, pirmadienį, 11 val., į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 69 metų moteris.
Ji pranešė, kad nuo rugsėjo 19 iki spalio 30 dienos Vilniuje, norėdama investuoti pinigus bei užsiregistravusi investavimo platformoje, nenustatytiems asmenims pervedė šiek tiek daugiau nei 29 tūkstančius eurų.
Policija dėl sukčiavimo surinko medžiagą.
Kaip rodo Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro užsakymu atlikta reprezentatyvi apklausa, 90 proc. Lietuvos gyventojų susiduria su finansiniais sukčiais.
Niekaip galimų finansinių sukčių neidentifikuoja 1 proc. apklaustųjų, o 6 proc. visai nėra susidūrę su sukčiavimo atvejais.
Populiariausias sukčių būdas išvilioti pinigus tebėra vadinamasis „fišingas“ (angl. phishing), kai gyventojams siunčiama suklastota SMS žinutė ar elektroninis laiškas siekiant išvilioti asmens duomenis ir pavogti pinigus iš sąskaitos.
Be to, šiemet padaugėjo investicinio sukčiavimo atvejų, kai sukčiai gyventojams siūlo investuoti į patrauklią grąžą generuojančius investicinius produktus.