• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Intymūs pratimai po gimdymo – dubens dugno raumenų mankšta

Dalis moterų po gimdymo patiria įvairių rūpesčių: prasideda šlapimo nelaikymas, sumažėja lytinis jautrumas. Nespręsdamos šių problemų moterys laikui bėgant užsidaro savyje, apsimesdamos, kad viskas yra gerai. Tačiau daugelis jų nežino, kad dubens dugno raumenų pratimai gali padėti susitvarkyti su kylančiomis problemomis ir turėti tvirtus dubens dugno raumenis.

REKLAMA
REKLAMA

Gimdymas sąlygoja anatominius pakitimus

Daugelis lytinio gyvenimo problemų po gimdymo yra susijusios su anatominiais pakitimais. „Labai individualus dalykas, ar moteris turės problemų su šlapimo nelaikymu ir seksualiniu gyvenimu po gimdymo, ar neturės. Tai priklauso nuo vaisiaus svorio, moters sportinės formos, nuo to, ar ji treniravosi nesilaukdama, ar buvo menko fizinio pasiruošimo. Moterų kūno sudėjimas, organizmo ir raumenų stiprumas yra skirtingi, tad vienos gali turėti tokių problemų, o kitos – ne“, – teigia akušerė Violeta Staniulevičienė.

REKLAMA

Didelę akušerinę patirtį turinti specialistė teigia, kad jei moteris iki gimdymo turėjo tvirtus dubens dugno raumenis ar atlikdavo raumenų stiprinimo pratimus, jai ir po gimdymo bus lengviau susitvarkyti su kylančiomis problemomis.

Dubens dugno raumenys palaiko gimdą ir makštį taisyklingoje padėtyje, o nėštumo metu auganti gimda spaudžia dubens dugno raumenis ir raiščius, ištempia ir suminkština juos. Paties gimdymo metu raumenims tenkantis krūvis paskatina mažojo dubens organų nusileidimą ir taip sumažėja lytinis jautrumas lytinės sueities metu. Taip pat lytinių organų pakitimai sąlygoja šlapimo šalinimo problemas – bėgant metams raumenys dar labiau nusilpsta ir gali grėsti šlapimo nelaikymas.

REKLAMA
REKLAMA

Į pagalbą – tarpvietės raumenų stiprinimo pratimai

Nėštumo ir gimdymo metu dubens dugno raumenys yra stipriai įtempiami, o raumenų stangrumas atsistato gana lėtai. Po gimdymo moters gimda dažnai šiek tiek nusileidžia, dubens dugno raumenys būna suminkštėję, todėl būtina kaip galima greičiau grąžinti jiems tonusą. „Praėjus kelioms dienoms po gimdymo, jei nebuvo komplikacijų ar nebuvo atliktas cezario pjūvis, moteris gali pradėti atlikti dubens dugno raumenų stiprinimo pratimus. Atlikdama pratimus moteris sutvirtins juos, o tvirti raumenys pagerina seksualinius pojūčius. Sutraukinėjami raumenys stiprėja, o tam, kad moteris galėtų atlikti pratimus, nereikia jokių specialių pozų – galima sportuoti net stovint eilėje parduotuvėje“, – sako V.Staniulevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesiog sėdėdama, stovėdama, gulėdama ar net vaikščiodama, moteris gali sutraukinėti tarpvietės raumenis. Per dieną užtenka atlikti tris-keturias tokių pratimų serijas ir jau po 2-3 mėnesių bus jaučiamas rezultatas. Jaunesnio amžiaus moterims rezultatai gali būti jaučiami ir per trumpesnį laiką, tačiau kad pratimai duotų teigiamą efektą, pirmiausia reikia pajusti raumenis, kuriuos reikia treniruoti, nes kai kuriais atvejais moterys sutraukia pilvo preso ir dubens raumenis, tačiau visai neapkrauna mažojo dubens raumenų.

REKLAMA

Pirmasis patarimas: šlapinantis bandyti sulaikyti šlapimo srovę sutraukiant mažojo dubens raumenis. Sulaikyti šlapimo srovę reikėtų 5-10 s., priklausomai nuo to, kaip moteriai sekasi tai daryti. Keletą kartų pamėginus bus nesunku imtis ir pačios mankštos – moteris bus įsidėmėjusi, kuriuos raumenis reikia sutraukinėti. Verta pabrėžti, kad moteris, gebanti 5-10 s. sulaikyti šlapimo srovę ir ją paleisti iš naujo, turi tikrai tvirtus tarpvietės raumenis.

REKLAMA

Antrasis patarimas: reikėtų atsigulti ant nugaros, pusiau sulenkti ir šiek tiek praskėsti kojas, pėdas atremti į grindis. Pratimas atliekamas sutraukiant mažojo dubens raumenis 3-5 s., paskui palengva juos atleidžiant. Mažiausias pratimų kiekis – 25. Jei nepavyksta iš karto atlikti visos serijos, reikėtų daryti tiek pratimų, kiek išeina ir palengva didinti jų skaičių.

Trečiasis patarimas: Norėdamos paįvairinti mankštą, moterys gali atlikti ne tik pavienius pratimus, bet ir pratimų kompleksus, kurie būna skirti ir pradedančioms ir pažengusioms. Pavyzdžiui, Norvegijos profesorė Kari Bø sukūrė tarpvietės raumenų stiprinimo pratimų kompleksą „Pelvicore Technique“. Nemokamus vaizdo įrašus, kuriuose pratimų atlikimo techniką aiškina pati pratimų kūrėja, galima rasti internete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų