Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
Markso teorija ne vien bolševikus įtakojo. "Normali" socialdemokratija irgi yra maksizmo vaisius, ir beje, visai neblogas. Tai kad 20ame amžiuje atsirado visuomenės be drastiškų skirtumų tarp turtingiausiųjų ir neturtingųjų, yra salygota ir "nekaringojo" marksizmo. Dabartinės libertarinės "laisvojo kapitalizmo" ideologijos yra uoliai įgyvendinamos vos 30 metų (nuo Pinočeto Čilėje) - ir bendri rezultatai toli gražu nėra tokie nuostabūs kaip Laisvosios Rinkos institutai įtikinėja. Viena vertus, neblogai Vakaruose buvo ir apie 1960-uosius, kai vyravo būtent socialdemokratinės politikos. (Nesidomėjot, kokie mokesčiai Amerikoje buvo Eisenhauer'io ar Niksono laikais?) Antra, laisvosios rinkos ir "šoko terapijos" retai buvo įdiegiamos išties demokratiškai; veikiau jos buvo spaudžiamos "iš viršaus", kaip tai buvo (pavyzdžiui) kaimyninėje Lenkijoje. Trečia, "būtinų reformų" rezultatai ne visiems buvo vienodai geri, švelniai išsireiškus. Pavyzdžiui, toje pačioje Lenkijoje skurdas didėjo nuo 15% (komunistiniais laikais) iki 59%. Ketvirta, nelygybės didėjimą buvo galima užglaistyti finansiniais (ar konkrečiau, paskolų) burbulais kurį laiką, bet tokie triukai jau baigdinėjasi, ir ateina "netikėta" globali ekonomikos krizė. Galų gale, socialinai santykiai gali būti vėl tokie kaip prieš 100 metų (ar kaip matome Lotynų Amerikos serialuose), lyg jokio Markso nebūtų buvę. Arba gal įvairūs socialdemokratai prisimins, nuo kokių socialinių idėjų jie pradėjo.
Nekilnojamas t\urtas brangs.pirkit butus!
Markso teorijoje nebuvo jokių konslagerių...
Žmonės patys save ten nusivedė.
Žmonės patys save ten nusivedė.
Tu dar nesupratai, kad Marxo teorija nuvedė į konlagerį?
Pasitikejimas LLRI "ekspertais" nesumazejo?
Manau autorius sako, kad verslas kaip ir bet kuri mūsų gyvenimo sritis turi būta susieta su vertybėmis ir morale. Verslas, kaip ir bet kuri gyvenimo sritis galų gale sugriūna, sugriūna aukštos oro pilys, jei neturi tvirto pamato - vertybių ir moralės, krikščionys sako kad jei nesiremiama Dievu. Manau autoriaus verslo vizija yra artima krikščioniškai.
Jo ,dabar ciulpsi baravyka.
Pasiutimas, o as planavau nusipirkti, kaip dabar iprasta, nuosava Boinga, sala Ramiajame vandenyne, jachta uz 800 mln. Ka, dabar sita mada uzdraus?
Kaip reta teisinga diagnoze. Mazai, kas taip nustato, O štai problemos sprendimo būdas- klaidingas: "turime kasdien stebėti ..." . Rinkos ekonomikoje, ką ten ,Europos konstitucijoje-nuvertintas humanitarinis sektorius, kurio viena iš pareigų skatinti pilietinę visuomenę. Taigi "kasdien stebėjimas" grindžiamas ne entuziazmu, o sistema, kuri paaukota ant vartojimo laužo.
Tai rodo kad tolimesnis visuomenės vystymosi kelias yra socializmas.Vadinasi, Markso teorija buvo teisinga.
REKLAMA
REKLAMA
Interviu su Nobelio premijos laureatu: kapitalizmas išsigimė į kazino