• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne pelno organizacijos "Pew Internet and American Life Project" atliktas tyrimas parodė, kad kasdien išsiunčiami milijardai interneto šiukšlių sumažino vartotojų pasitikėjimą elektroniniu paštu.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo duomenimis, dėl interneto šiukšlių sumažėjo pusės vartotojų pasitikėjimas elektroniniu paštu. Tuo tarpu kas ketvirtas vartotojas teigė dėl šios problemos elektroniniu paštu pradėjęs naudotis rečiau.

REKLAMA

Birželio mėnesį organizacija apklausė 1,4 tūkst. interneto vartotojų, kurie mano beveik neturintys galimybių atsiriboti nuo kasdien į jų pašto dėžutes patenkančių daugybės neprašytų žinučių, siūlančių greitą praturtėjimą ar nuskausminamų vaistų pakaitalus. Daugiau kaip pusė respondentų tvirtino, kad interneto šiukšlės jiems trukdo rasti reikalingas žinutes.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu šiukšlės sudaro maždaug pusę visų internetu siunčiamų žinučių. Šiukšlinimas įmonėms atneša milijoninius nuostolius, susijusius su lėtesne ryšio sparta ir mažesniu našumu.

Daugelis apklaustųjų teigė vengiantys nurodyti savo elektroninio pašto adresus internete, kur juos gali perimti šiukšlintojai ir naudojantys filtrus, kurie išsijoja šiukšles namų ir darbo kompiuteriuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto dalis vartotojų prisipažino elgęsi taip, kad galėjo šiukšlintojus paskatinti. Apie 7 proc. respondentų teigė įsigiję prekių arba paslaugų, apie kurias sužinojo nepageidautose žinutėse ir net trečdalis spusteldavo nuorodas, norėdami gauti išsamesnės informacijos. Du trečdaliai interneto vartotojų spusteli nuorodas, skirtas išsibraukti iš gavėjų sąrašų, tačiau ekspertai aiškina, jog dėl to gaunamų šiukšlių skaičius dažniausiai tik padidėja.

Trečiadienį kovai su interneto šiukšlėmis skirtas priemones svarstė JAV Senatas. Keletą panašių projektų yra pateikę ir žemesnieji Kongreso Atstovų rūmai.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų