– Reikia turėti omenyje, kad didžiausią pajamų dalų sudaro judriojo ryšio paslaugos. Ir kiekvienas judesys šioje rinkoje atsiliepia bendroms tendencijoms, taip pat ir pajamų mažėjimui. Tai lemia didelė konkurencija ir vadinamieji kainų karai. Kainos mažėja, o paklausa neišauga tiek, kad kompensuotų šitą sumažėjimą. Kita priežastis – Ryšių reguliavimo tarnybos,kartu su Europos Komisija pasirinkta kryptis – mažinamos skambučių užbaigimo kainos tiek judriojo ryšio,tiek fiksuoto ryšio tinkluose. Tai pat mažinamos tarptinklinio ryšio kainos. Taigi, kainos mažėjo,nors abonentų skaičius išlieka toks pat.
Operatoriai, o ypač mobiliojo ryšio, daug vilčių deda į augančią interneto rinką. Kaip pernai pasikeitė interneto vartojimas. Ir kokios technologijos išliko populiariausios?
– 2013 metais interneto vartotojų skaičius išaugo 7,5 procento. Populiariausios yra šviesolaidinės ryšio linijos ir judriojo ryšio tinklai. Mūsų šalyje šviesolaidinė technologija kiekvienais metais auga. Judrusis ryšys taip pat nestovi vietoje. Ir čia pastebimas vartotojų skaičiaus augimas. Gal ne toks spartus, palyginti su šviesolaidžiu, bet augimas yra.
Operatoriams pastačius 3G stotis atsirado galimybė plėtoti paslaugas. Ar naudojamasi šia infrastruktūra?
– Galimybę naudotis internetu praktiškai turi kiekvienas Lietuvos gyventojas. Ar naudojasi – čia jau kita, motyvacijos problema. Puikiai suprantame, kad vyresnio amžiaus žmonėms naująją technologiją įvaldyti sunku.
Galbūt mobiliojo interneto vartojimą riboja gana aukštos kainos. Ar interneto rinkoje tikėtini vadinamieji kainų karai?
– Interneto kainos Lietuvoje ko gero yra žemiausios Europoje. Tad mažai tikėtina, kad šiame segmente kainos gali mažėti, – teigė M. Augutinavičiūtė.