Interneto svetainėje „Elektroninis pavardžių archyvas“ paskelbtos pavardės žmonių, kurie į numatytų ištremti asmenų sąrašus buvo įrašyti 1941 ir 1945–1953 metais.
Archyve saugomi sąrašai yra išlikę nepilnai, o kai kuriuose sąrašuose yra nedaug informacijos.
„Iš 1941 metais sudarytų sąrašų išlikę tik iš Vilniaus ir Kauno miestų bei Mažeikių ir Utenos apskričių numatytų ištremti asmenų sąrašai. Nedaug informacijos galima rasti 1945–1948 metų pagal apskritis sudarytuose sąrašuose. Vienuose sąrašuose įrašyti tik numatytų ištremti šeimų galvų duomenys, kituose – nurodyti visų šeimos narių duomenys, tačiau trūksta kai kurių anketinių duomenų“, – rašoma pranešime.
Anot archyvo, kai kurių apskričių, pavyzdžiui, Vilkaviškio, sąrašų visai nėra. Tuo metu 1949 ir vėlesniais metais sudarytuose sąrašuose informacijos yra žymiai daugiau.
Sąrašai sudaryti pagal apskritis, o kai kuriose apskrityse yra išskirti valsčiai. Sąrašuose įrašytos ne tik šeimos galvos, bet ir visi kiti kartu gyvenę bei bendrą ūkį vedę šeimos nariai, nurodomi jų gimimo metai arba amžius, gyvenamoji vieta.
1950–1953 metais sąrašai buvo sudaromi jau pagal naują sovietinės Lietuvos administracinį suskirstymą, pagal sritis ir rajonus. Būtent šio laikotarpio sąrašuose yra beveik visa informacija apie ištremti numatytų šeimų sudėtį, visų šeimos narių anketiniai duomenys.
„Reiktų paminėti, kad 1941, 1945–1948 metais sudarytuose sąrašuose vaikai praktiškai neminimi. Po 1949-ųjų sudarytuose sąrašuose vaikai jau yra minimi: vienų apskričių sąrašuose – maždaug nuo vienerių metų amžiaus, kitų – nuo trejų“, – teigiama archyvo pranešime.
Svetainė „Elektroninis pavardžių archyvas“ sukurta įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuotą projektą.