Viena iš problemų, kurią planavo nagrinėti susitikimo dalyviai, yra duomenų perdavimui skirtų magistralių ir maršrutizatorių pralaidumo galimybės. Tam tikrai atvejais įranga nesusitvarko su savo funkcijomis, o vartotojų poreikiai ir norai nuolat auga.
Specialistai tvirtina, kad jei internetas ir toliau bus plėtojamas ankstesniais tempais bei nepasirodys iš principo naujų duomenų perdavimo technologijų, jau po dešimties metų teks dubliuoti esamą infrastruktūrą. Tai neišvengiamai pabrangins prieigą prie interneto.
Dar labiau jaudina kita problema – interneto vartotojų poreikiams vien D. Britanijoje išeikvojama 8 proc. šalyje pagaminamos energijos, o tai yra tolygu trims atominėms elektrinėms. Šis rodiklis padvigubėja kas 4 metus. Tai reiškia, kad teoriškai 2035 m. internetas suvartos visą D. Britanijoje pagamintą energiją.
Specialistai tvirtina, kad nesugebėjimas taip pat greitai padidinti pagaminamos elektros kiekį privers imtis nemalonių sprendimų: „Mes negalime pagaminti daugiau elektros energijos, todėl reikės mažinti arba riboti prieigą. Tikėtina, kad reikės atšaukti neribotus interneto planus – vartotojams teks mokėti, ką jie parsisiunčia.“
Mokslininkų nuomonę patvirtino ir „British Telecom“ atstovai. Vienas ši aukščiausio lygio vadovų pareiškė, kad kompanija galėtų nutiesti tuziną lygiagrečiai einančių kabelių, tačiau ekonomiškai tai nenaudinga, o kartu rimtai apkraus dabartinius elektros perdavimo tinklus.