• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmasis pasaulinis interneto vartojimo tyrimas sugriovė įsišaknijusį stereotipą: tipiškas internautas - ne apkiautęs vienišius, pasislėpęs nuo tikrovės virtualiame pasaulyje. Jis mažiau kiurkso priešais televizorių, daug skaito ir noriai bendrauja su kitais.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmajame Pasaulinio interneto projekto (World Internet Project, http://www.worldinternetproject.net) paskelbtame tyrime, kuriame dalyvavo 14 šalių - JAV, D. Britanijos, Vokietijos, Vengrijos, Italijos, Ispanijos, Švedijos, Japonijos, Makao, Pietų Korėjos, Singapūro, Taivano, Kinijos ir Čilės - gyventojai, buvo nagrinėjami internetą vartojančių ir be jo apsieinančių apklausos dalyvių panašumai ir skirtumai. Tyrimo rengėjai, Kalifornijos universiteto Los Andžele (JAV) Komunikacijų politikos centro specialistai, nebe pirmus metus nagrinėjantys interneto demografijos ypatumus, pasitelkę akademines projekte dalyvavusių šalių institucijas pirmąkart pabandė sudaryti statistinį interneto vartojimo modelį pasauliniu mastu. Nors konkretūs internautų elgesio ypatumai kiekvienoje šalyje skiriasi, išvadose skelbiami ir kai kurie bendri bruožai: interneto vartotojai lyginant su juo nesinaudojančiais žmonėmis iki 5 val. per savaitę mažiau žiūri televiziją, daugiau laiko praleidžia bendraudami su draugais ir aplinkiniais bei daugiau skaito.

REKLAMA

Paminėsime įdomesnius “World Internet Project” tyrimo rezultatus.

Internetas - labiau vyrų, nei moterų pasaulis. Visose tirtose šalyse internetu daugiau naudojasi vyrai, tačiau skirtumai lyčių požiūriu labai nevienodi. Didžiausias atotrūkis - Italijoje: čia internetu naudojasi 41,7 proc. visų vyrų ir 21,5 proc. moterų, mažiausias - Taivane (25,1 proc. vyrų ir 23,5 proc. moterų).

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pasitikima internete skelbiama informacija? Labiausiai patiklūs korėjiečiai - net 69,7 proc. vyresnių nei 18 m. respondentų tvirtina, kad dauguma arba visa interneto šaltinių informacija yra tiksli ir patikima. Skeptiškiausiai šiuo požiūriu nusiteikę japonai - beatodairiškai tuo pasitiki tik 13,3 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip interneto naudojimas paveikė - sustiprino ar susilpnino - ryšius su šeimos nariais ir draugais? Mažiausiai tokį poveikį tvirtina pastebėję Kinijos internautai (85,3 proc.), o amerikiečiai pirmauja tarp tų, kuriems internetas padėjęs tokius ryšius dar labiau sustiprinti (44,4 proc.).

REKLAMA

Interneto naudojimo patyrimas: interneto vartotojų dalis, kurie juo naudojasi 5 metus ir daugiau, didžiausia Švedijoje (54,7 proc.), mažiausia - Italijoje (6,8 proc.).

Kaip virtualios pažintys perkeliamos į “tikrovę”? Nustatyta, kad vyrai dažniau nei moterys susitinka akis į akį su žmonėmis, kuriuos sutiko internete. Šiuo požiūriu pirmauja Makao: šioje šalyje interneto vartotojai vyrai vidutiniškai yra susitikę su 3 žmonėmis, su kuriais susipažino internete. Priešingoje pusėje - japonai (tik 0,8 pažintys buvo pratęstos tikrovėje). Iš moterų virtualias pažintis pratęsti realybėje labiausiai linkusios korėjietės (1,8), mažiausiai - vėlgi japonės (0,3 ).

REKLAMA

Apetitas: labiausiai interneto išalkę žmonės gyvena Singapūre: čia internetu naudojamasi vidutiniškai 15,3 val. per savaitę. Po Singapūro seka P.Korėja (14,2 proc.) ir Kinija (12,4 val.). Mažiausiai laiko “online” praleidžia vengrai (5,3 val. per savaitę), japonai (6 val.) ir švedai (7,7 val.).

Visą tyrimo medžiagą “PowerPoint” formatu galima parsisiųsti iš šio “World Internet Project “ tinklapio (http://www.worldinternetproject.net/download/World_Internet_Project_Media.ppt).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų