Grafikos posistemė ir operatyvios atminties valdiklis jau seniai rado vietą „Intel“ centriniuose procesoriuose, tačiau kompanijos inžinieriai ieško naujų būdų, kaip padidinti funkcionalių blokų procesoriuje integracijos laipsnį.
Pasak „The Inquirer“, neseniai pasibaigusiame forume „IDF 2012“ „Intel“ vyriausiasis technologas Justinas Rattneris labai simpatizavo idėjai vienoje mikroschemoje apjungti įvairių rūšių skaičiavimų branduolius.
Panašią strategiją jau senokai naudoja holdingas ARM bei jo partneriai. Ryškiausiu pavyzdžiu čia galėtų būti procesorius „nVidia Tegra 3“ bei jame naudojama formulė „4+1“: kai keturi pagrindiniai branduoliai nėra reikalingi (ramybės būsena), paprasčiausias operacijas už juos atlieka žymiai ekonomiškesnis papildomas branduolys. Tai leidžia sutaupyti elektros energijos ir sumažinti skleidžiamos šilumos lygį.
Justinas Rattneris taip pat prisipažino, jog panašus sprendimas patinka ir „Intel“, tačiau jo realizavimo efektyvumas priklauso nuo operacinės sistemos galimybių racionaliai dirbti su tokiais įvairiarūšiais procesoriais. Ateityje „Intel“ taip pat ketina aktyviai naudoti architektūras, kurios gali efektyviai susidoroti su lygiagrečiais skaičiavimais – „Xeon Phi“ (Larrabee) yra geriausias pavyzdys. Šaltinio teigimu, anksčiau ar vėliau ko-procesoriai su „Xeon Phi“ architektūra atsiras viename kristale su „Inte“ centriniu procesoriumi. Reikia pažymėti, jog panašios prognozės skelbtos jau prieš gerus trejus metus, tačiau šie planai realiuose projektuose turėtų atsirasti ne anksčiau kaip 2015–2017 metais.