• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po šio įvykio tikriausiai nėra nieko, ko nebūtų galima padaryti per socialinius tinklus. Pamatęs pagalbos šauksmą „Facebook“ sienoje vėliau vyras padovanojo nepažįstamajam savo inkstą, rašo „Los Ageles Times“.

REKLAMA
REKLAMA

Jeffo Kurze's inkstai tinkamai nefunkcionavo. Palaužta sunkios vyro ligos moteris iš nevilties „Faceboo“ socialiniame tinkle parašė:

„Norėčiau, kad inkstas nukristų iš dangaus, kad tik mano vyras nustotų kentėti, – rašė 30 metų interneto dizainerė. – Tad jei kas nors pažįstate donorą su nuline kraujo grupe, prašau, informuokite mane.“

REKLAMA

25 metų komediantas Ricky Cisco pamatė šį užrašą savo „Facebook“ sienoje ir nedelsdamas parašė: „Aš galiu padėti“. Sergančiojo žmona ir į skelbimą atsiliepęs R. Cisco buvo beveik nepažįstami – susitiko tik kartą darbe, apsikeitė „Facebook“ kontaktais.

Antras susitikimas jau buvo per operaciją. Ši situacija iškelia įdomų klausimą, ar žmonės tampa didesniais filantropais naudodamiesi socialiniais tinklais? Tam nėra jokių konkrečių mokslinių įrodymų, tačiau manoma, kad žmonės yra geresni, nes socialiniai tinklai skatina žmones būti geresniais.

Harvardo universiteto profesorius Robertas Putmanas tokį reiškinį aiškina prigimtiniu žmogaus gerumu. „Nesvarbu, ar dažnai lankaisi muzikiniame klube, ar bažnyčioje, socialiniai tinklai sujungia žmones ir ugdo jų altruistiškas savybes“, – sako prof. R. Putmanas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų