Stiprus drebėjimas įvyko 16 val. 55 min. vietos (12 val. 55 min. Lietuvos) laiku, pranešė UGSS, o Indonezijos geologijos agentūra, nustačiusi, kad epicentras buvo 594 km gylyje, atmetė cunamio galimybę.
Indonezija dažnai patiria žemės drebėjimus, nes yra Ramiojo vandenyno „ugnies žiede“ – intensyvaus seisminio aktyvumo lanke, kuris tęsiasi nuo Japonijos per Pietryčių Aziją ir Ramiojo vandenyno baseiną.
Penktadienio drebėjimas įvyko maždaug už 160 km į šiaurės vakarus nuo Surabajos – antro pagal gyventojų skaičių Indonezijos miesto, kuriame gyvena daugiau kaip du milijonai žmonių.
Drebėjimas buvo juntamas didelėje Javos dalyje, taip pat Balio ir Lomboko salose.
„Surabajoje drebėjimas buvo vos juntamas, tačiau kai kurios lempos svyravo“, – sakė vienas naujienų agentūros AFP reporteris, kuris drebėjimą sakė jautęs kurį laiką.
25 metų Klistjart Tarissa, gyvenanti Bandunge, Vakarų Javoje, AFP teigė: „Šiek tiek supanikavau, nes buvau antrame aukšte ir nežinojau, ar žemės drebėjimo stiprumas didėja, ar mažėja.“
Džokjakartoje internetu paskaitą vedęs mokytojas pasakojo, kad žemės drebėjimas nutraukė jo pamoką.
„Maniau, kad pučia vėjas, todėl mano raktai barškėjo, bet tai truko neilgai, – sakė 33 metų Simonas Arsa Manggala. – Po to pajutau drebulį, kuris buvo gana stiprus ir ilgas.“
Praėjus maždaug valandai po pagrindinio požeminio smūgio Indonezijos geologijos agentūra toje pačioje vietovėje užfiksavo 5,5 balo pakartotinį smūgį.
Nacionalinės nelaimių padarinių švelninimo agentūros atstovas spaudai Abdulas Muhari teigė, kad dėl didelio žemės drebėjimo gylio smarkios žalos nesitikima.
Lapkričio mėnesį toje pačioje saloje esančioje Vakarų Javos provincijoje įvyko 5,6 balo žemės drebėjimas, per kurį žuvo 602 žmonės.
Dauguma šio žemės drebėjimo aukų žuvo sugriuvus pastatams arba per jo sukeltas nuošliaužas.
Balandžio 3 dieną prie Sumatros salos Indonezijoje įvyko 6,1 balo žemės drebėjimas, kuris supurtė namus, bet buvo išvengta aukų ir didesnės žalos.