Neatsispyrė indo dėmesiui
Savo nelaimingą meilės istoriją Anglija.lt portalui pradėjusi pasakoti Irma apgailestavo, kad mažai moterų, atsidūrusių panašioje situacijoje, išdrįsta pasidalinti savo patirtimi – juk taip galėtų atverti akis kitoms tautietėms, kurios gali papulti į vizų medžiotojų spąstus.
Irma į Angliją atvyko prieš ketverius metus. Mergina svajojo apie gerą darbą – nenorėjo visą gyvenimą viešbutyje dirbti, tad įstojo į koledžą mokytis verslo administravimo.
„Viskas prasidėjo koledže. Sutikau Jasvirą viename studentiškame baliuke. Mus supažindino, pasišnekėjome, atradome bendrų temų, papasakojau jam apie savo šalį, jis man – apie savąją. Jis man rodė daug dėmesio nuo pirmų pažinties dienų. Pradėjome susitikinėti, iš pradžių viskas buvo gražu, jaučiausi laiminga“, – apie pažintį su Jasviru pasakojo Irma.
Paklausta, kaip porai sekėsi suderinti kultūrinius skirtumus ir ar jų šeimos santykiams neprieštaravo, Irma sakė apie tai daug negalvojusi. „Tai atrodė tokia studentiška meilė, mes tuo metu tikrai apie ateitį daug negalvojome, tuo labiau apie vestuves. Bent jau aš. Mano šeima Lietuvoje su Jasviru nesusipažino, žinojo tik tiek, kad aš turiu draugą ir kad jis nėra lietuvis“, – sakė Irma ir pridūrė, jog iš Jasviro šeimos pažinojo tik Londone kartu studijavusį jo pusbrolį.
Nėštumo metu dingo
Tačiau praėjus pusei metų po draugystės pradžios, Irmai teko rimtai susimąstyti apie jų ateitį. Mergina sužinojo, kad laukiasi. „Vaiko neplanavome, saugojomės, bet kartais taip nutinka...“, – pasakojo Irma ir prisipažino, jog tuo metu buvo labai pasimetusi – kai pastojo, su Jasviru draugavo tik pusmetį.
Jos nuostabai, iš pradžių Jasviras reagavo gana ramiai – patikino ją, kad viskas bus gerai, kad vaikas laukiamas ir problemų nepridarys. Tačiau Irmą jaudino tai, kad savo šeimai, likusiai Indijoje, nei apie ją, nei apie judviejų būsimą kūdikį Jasviras nieko nepasakojo.
„Kai buvau septynis mėnesius nėščia, jis išvyko į Indiją. Turėjo aplankyti šeimą, žadėjo, kad jiems papasakos apie mus, grįš ir tada gyvensim visi kartu kaip šeima. Tikėjau, laukiau, bet nesulaukiau....“, – kai Irma pagimdė sūnų, jos mylimojo šalia nebuvo. Iš pradžių jis dar atsiprašinėjo ir pateikdavo įvairių priežasčių, kodėl negali grįžti, bet galiausiai dingo kaip į vandenį.
Irma sakė tą laikotarpį vis dar prisimenanti su ašaromis akyse – supratusi, kad liko be mylimojo, o jos sūnus – be tėvo, puolė į neviltį. Atsitiesti padėjo tik jos šeima, draugai ir kūdikis, kuriam reikėjo mamos rūpesčio.
„Kai jau buvau susitaikiusi su tuo, kad esu vieniša mama, gavau žinių iš Jasviro. Jis atsiprašinėjo, sakė norintis pamatyti sūnų, prašė atsiųsti nuotraukų. Bendrauti sutikau, nes galvojau, kad sūnui reikalingas tėvas“, – prisiminė Irma.
Sūnus reikalingas dėl vizos?
Tačiau indo noras bendrauti su sūnumi gali būti dar vienas melas. Irma prasitarė dabar galvojanti, kad visa jų meilės istorija buvo Jasviro kruopščiai apgalvotas planas, kaip gauti teisę gyventi Didžiojoje Britanijoje ir visoje Europos Sąjungoje.
„Prieš mėnesį sužinojau, kad jis užpildė prašymą nuolatinei vizai gauti ir kaip vieną iš priežasčių, kodėl turėtų gyventi UK, įvardijo tai, kad čia gyvena jo sūnus! Sūnus, kurio atsisakė, kurio nematė ir nenorėjo matyti. Kadangi jam reikia gimimo liudijimo, kur jo vardo nėra, gavau iš jo advokatų laišką, kur jie prašo pakeisti gimimo liudijimą ir pridėti tėvo vardą, arba kreipsis į teismą dėl tėvystės deklaracijos. Aš kol kas nesuvokiu, kaip taip žemai galėjo pulti žmogus, kurį mylėjau“, – sakė Irma.
Irma teigė ketinanti kovoti iš visų jėgų, kad jis negalėtų pasinaudoti jos vaiku, kad galėtų gyventi Britanijoje. Ji ketina kreiptis į advokatus, konsultuotis su „Citizens Advice Bureau“ patarėjais. „Jo vardo nėra ant gimimo liudijimo, jis nemoka alimentų, kaip gali reikalauti vizos tam, kad čia yra jo sūnus?“, – nuostabos neslėpė Anglija.lt pašnekovė.
„Sunku patikėti, kad žmogus, kuris taip rodė meilę ir dėmesį, galėjo viską meluoti, bet kito pateisinimo tam nėra. Buvau sugniuždyta ir įskaudinta, norėjau sulįsti į žemę iš gėdos ir skausmo, kad mylimas žmogus šitaip išdavė. Bet po to supratau, kad turiu būti stipri dėl savo vaiko, turiu kovoti, kad jis negalėtų mano sūnumi pasinaudoti. Šią istoriją galėjau pasilaikyti sau, iš tikrųjų, pradžioje taip ir norėjau, bet dabar noriu, kad kitos lietuvaitės atvertų akis ir aklai nepasitikėtų užsieniečiais“, – įspėjo jauna moteris.
Svajonės apie karjerą Londone, kurias Irma turėjo atvykdama gyventi į Angliją, taip ir liko svajonėmis. Lietuvė šiuo metu dirba nepilnu etatu viešbutyje, pasikliauja valstybės pagalba ir tikisi užbaigti mokslus koledže tuomet, kai sūnus bus didesnis.
Jolanta Terminaitė, Anglija.lt