Vilniaus mažajame teatre ketvirtadienio vakarą atgimė improvizacija.
Didžiulį populiarumą ir žiūrovų simpatijas televizijos laidoje „Pagauk kampą“ pelniusį improvizacijos žanrą į teatro sceną perkėlė Andriaus Žebrausko improvizacijos mokyklos teatras „Kitas kampas“.
Gegužės 28 d. parodytas premjerinis improvizacijų šou tuo pačiu pavadinimu „Kitas kampas“.
Nuotaikingą vaidinimo formą, kurios pagrindas – spontaniška kūryba, atskleidė talentingų aktorių komanda. Jos branduolį sudaro A. Žebrauskas, Audrius Bružas, Ramūnas Cicėnas, Rimantė Valiukaitė ir kt. Susiburti draugėn aktorius paskatino nuo laidos „Pagauk kampą“ laikų išlikęs improvizacijos užkratas.
„Į sceną išeiname atviri, nesislėpdami už teksto, grimo ar mizanscenos. Kuriame žiūrovų akyse. Inicijuodami, priimdami vienas kito ir žiūrovų pasiūlymus, klausydamiesi intuicijos neriame į nežinią, kurioje būna ir genialių akimirkų, ir visiško susimovimo. Tačiau svarbiausia, kad niekada neprarandame geros nuotaikos, ja užkrečiame ir žiūrovą“, – pasakojo aktorius A. Žebrauskas.
Akimirka iš improvizacijų šou „Kitas kampas“ (Ingos Jankauskaitės nuotr.)
Nors improvizacija yra spontaniška kūryba, aktoriai vadovaujasi tam tikrais susitarimais ir taisyklėmis. Nėra nieko juokingesnio už tiesą, vertink kitų idėjas lyg jos būtų tavo, padėk kolegai gerai pasirodyti, rizikuok – tai tik keletas patarimų improvizatoriui.
„Improvizacija skirta plačiam žiūrovų ratui. Bet mūsų tikslinė auditorija – jaunimas, jaunimas iki 99 metų. „Kitas kampas“ pasiūlys smagius, bet nenuspėjamus vakarus, kuriuose reikėtų ieškoti ne gilios prasmės, o humoro, atsipalaidavimo ir kaskart unikalaus reginio“, – sakė A. Žebrauskas.
Improvizacijų šou „Kitas kampas“ šį sezoną dar bus galima išvysti birželio 5 d. Nuo rudens improvizuoti teatro scenoje planuojama kas mėnesį. Kiekvienas pasirodymas skirsis tiek turiniu, tiek trukme, o jo temas padiktuos aktorių įspūdžiai, dienos aktualijos, žiūrovų pasiūlymai ir kt.
Akimirka iš improvizacijų šou „Kitas kampas“ (Ingos Jankauskaitės nuotr.)
Teatrinė improvizacija pasaulyje nėra naujas dalykas, o į Lietuvą ją atvežė Rūta Vanagaitė per paskutinį 1997 m. vykusį „Life“ festivalį. Improvizacija – tai kūryba ir atlikimas tuo pačiu metu. Klausydamiesi daugiau širdies negu proto, aktoriai spontaniškai kuria personažus ir istorijas, į vaidinimus įtraukdami ir savanorius žiūrovus. Nors aktoriai spektaklį kuria ekspromtu, šis žanras reikalauja kruopštaus pasiruošimo ir išlavintų įgūdžių.