Daugiau kaip 227 mln. eurų atidėta po karantino paskelbimo kovo 16 dieną, o didžiausią jų dalį (192,9 mln. eurų) sudaro pridėtinės vertės mokestis.
„Apie 55 tūkst. įmonių patyrusių neigiamas pasekmes dėl COVID-19 šiuo metu gali naudotis mokestinės pagalbos priemonėmis - iki ekstremaliosios situacijos pabaigos ir dar du mėnesius po jos yra atleistos nuo delspinigių, joms nebus pradėti mokesčių išieškojimo veiksmai, mokesčius jos gali išdėstyti be palūkanų“, – pranešime sakė VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova.
Pasak jos, vienoms įmonėms priemonės yra taikomos automatiškai, kitoms – pagal prašymą.
VMI teigimu, „Sodra“ gavo 7,5 tūkst. įmonių prašymų netaikyti sankcijų – jų mokėtinos įmokos nuo karantino pradžios siekia 92 mln. eurų. 460 įmonių jau leista atidėti 4,2 mln. eurų įmokų.
VMI yra sudariusi įmonių, nukentėjusių nuo koronaviruso, sąrašą. Šioms įmonėms be prašymo taikomos mokestinės pagalbos priemonės. Inspekcija perspėja, kad neįtraukti į sąrašą ir nepateikę prašymo verslininkai mokesčius ir socialinio draudimo įmokas turi mokėti laiku.
Kitą savaitę maždaug 23 tūkst. įmonių gaus VMI laiškus su priminimais apie 73 mln. eurų pamirštų sumokėti mokesčių, kurių nesumokėjus jie bus išieškomi iš įmonių sąskaitų.