• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaune jautri istorija – žmogaus ir šuns susitikimas po rekordinio laiko tarpo. Dingęs ir vėliau ilgai ieškotas šuo pas savo šeimininką grįžo po dvejų metų. Koks buvo pirmasis jų susitikimas ir kaip šuo vėl jautėsi savuose namuose – skaitykite toliau.

Kaune jautri istorija – žmogaus ir šuns susitikimas po rekordinio laiko tarpo. Dingęs ir vėliau ilgai ieškotas šuo pas savo šeimininką grįžo po dvejų metų. Koks buvo pirmasis jų susitikimas ir kaip šuo vėl jautėsi savuose namuose – skaitykite toliau.

REKLAMA

Veterinarijos gydytojos vedamas vokiečių aviganio mišrūnas atrodo išsigandęs, tokioje patalpoje jis nepratęs būti. Vis uostinėja, tyrinėja aplinką. Keturkojis pargabentas iš Noreikiškių. Jį apžiūrint aptikta mikroschema. Paaiškėja, kad šuo vardu Lakis ir turi šeimininką. Išgirdęs, kad rastas jo augintinis, vyras net susigraudina. Ir štai po darbų Šarūnas jau žengia į tarnybos „Nuaras“ patalpas.

Tad kadaise iš prieglaudos paimtam šuniui duotas sėkmę reiškiantis vardas Lakis šiandien atrodo labai prasmingas. Dingęs prieš dvejus metus, atsirado už kokių 8 kilometrų nuo buvusių namų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Nuaro“ specialistės Morganos Lauros Fiorini, jie nepamenantys gyvūno ir šeimininko susitikimo po tokio ilgo nesimatymo, nors pasaulyje, aišku, būta ir didesnių rekordų:

REKLAMA

„Tiesą sakant, tai pirmas toks atvejis, gal net sakyčiau, rekordas, kada tiek laiko praėjo ir šuo atrado savo namus. Du metai, tai labai stebina – mes irgi čia šypsojomės visą dieną."

Keturkojis į vardą ir ilgametį šeimininką reaguoja vangiai, akivaizdu – sutrikęs, nors leidžiasi glostomas.

Specialistai įtaria, kad šuo kiek neprigirdi, vis dėlto Lakis jau skaičiuoja dvyliktus metus. Keturkojis kiek sulysęs, šiuo metu kailis šeriasi, bet šeimininkas čia pat priduria, kad augintinis visada buvęs liesas:

REKLAMA
REKLAMA

„Jis, panašu, kad sveikas, tik yra senas, kiek sulysęs, aišku, galėtų priaugti svorio, bet daugiau kažkokių rimtų sveikatos sutrikimų nėra."

Šiemet kauniečiai jau svarstė iš prieglaudos pasiimti naują šuniuką, bet atidėjo kitai vasarai. Tad dabar vyras neatsidžiaugia susitikimu, vis glosto ir kalbina ilgametį draugą.

Šuo paspruko beveik prieš porą metų rudenį pro pravirus kiemo vartelius, vos tik šeimininkas jį išleido iš voljero. Ir nors Šarūnas visur ieškojo, vis važiavo, kur žmonės sakydavo matę panašų, bet veltui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tą kartą net neatsigręždamas nudūmė. Ieškojom ilgai, ir feisbuke ieškojom. Ir buvo žmonės matė Aleksote prie turgaus. Bet kiek nuvažiuojam, nėra, žmonių klausiu, matėt, matėm. Bet vis nepapuldavo", – kalbėjo šuns šeimininkas Šarūnas.

Tai patvirtina, koks svarbus ženklinimas, bet esą ir šeimininkai turėtų ant antkaklio užrašyti telefoną ar pritvirtinti kokį pakabutį, kur būtų jų duomenys, kad radusysis – praneštų greičiau. O štai Lakis rastas su pavadėliu– tad greičiausiai jį kažkas buvo ilgam priglaudęs. Taip nedera elgtis, pirma būtina pasiaiškinti – gal rastinukas turi tikruosius namus

REKLAMA

„Neužsidarykite jo, kreipkitės į artimiausią veterinarijos gydyklą, prieglaudą, informuokite, nes dažniausiai jo ieško. Nes kaip taisyklė tas aktyvus ieškojimas trunka pirmas tris dienas, tęsiasi dvi savaites, o vėliau žmonės netenka vilties", – sakė tarnybos „Nuaras“ vadovė Jurgita Gustaitienė.

Keli formalumai ir Šarūnas vedasi Lakį į mašiną, šuo paklusniai eina greta. O namuose puola į voljerą, apuosto, patikrina dubenėlius.

Taip, labiausiai jis mėgdavo rinkti obuolius ir juos slėpti krūme. O išgirdęs šeimininko švilptelėjimą Lakis kaipmat atsigauna, jau ir glaustosi prie šeimininko.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų