Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas ketvirtadienio vakarą pavedė atlikti tarnybinį patikrinimą dėl ketvirtadienį Panevėžyje įvykusio sprogimo, nusinešusio dviejų žmonių gyvybę.
Tarnybinį patikrinimą pavesta atlikti Policijos departamento Imuniteto valdybai. Jai pavesta perimti visą iki šiol Panevėžio policijos surinktą medžiagą ir išsiaiškinti, ar pareigūnai tinkamai sureagavo į gautą informaciją ir ėmėsi tinkamų priemonių.
Kaip rašė „Sekundė“, Panevėžyje, Rėklių gatvėje, ketvirtadienio rytą sprogo automobilis, žuvo du žmonės.
Panevėžio policijos pareigūnų teigimu, sprogimas nėra nusikalstamos veiklos padarinys.
Pranešimą apie degantį automobilį Bendrasis pagalbos centras gavo 9.11 val. Po septynių minučių į įvykio vietą atvykusi pirmoji Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos autocisterna rado automobilį degantį jau atvira liepsna. Netrukus atskubėjo ir antrasis ugniagesių gelbėtojų ekipažas.
Užgesinus „Fiat Bravo“, salone rasti du sudegę kūnai. Vienas – ant priekinės keleivio sėdynės, antrasis – gale. Pirminiais duomenimis, priekyje sėdėjo vyras. Manoma, kad gale sudegė moteris. Abiejų kūnus spąstais virtusiame automobilyje liepsnos sudarkė neatpažįstamai.
Ketvirtadienį po pietų surengtoje spaudos konferencijoje Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininko pavaduotojas Mindaugas Ambraziūnas žuvusiųjų asmenybių viešai įvardyti dar negalėjo. Tačiau pareigūnas patvirtino, kad mažiausiai tikėtina nelaimingo atsitikimo versija – ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl nužudymo. „Turimi duomenys leidžia manyti, kad padaryta nusikalstama veika“, – teigė M. Ambraziūnas.
Nelaimingo atsitikimo versija irgi atrodo mažai įtikima – automobilis neturėjo dujų įrangos, buvo varomas dyzelinu. Be to, pirminė ekspertų versija – kad sprogimo židinys veikiausiai buvo automobilio salone. Tačiau duomenų apie tai, kad būtų aptikta sprogmenų, M. Ambraziūnas teigė irgi neturintis.
Pagrindinė iškelta versija – nužudymas, nesusijęs su kokiais nors kriminaliniais procesais. Tai galėjo būti tarpusavio santykių aiškinimasis. VPK viršininko pavaduotojas patvirtino, jog neatmetama ir nelaimingos meilės versija. Spėjama, kad moteris galėjo tapti palikto pavydaus vyro keršto auka. Duomenų apie kitus įtariamuosius pareigūnai neturi.
Manoma, kad abu žuvusieji – panevėžiečiai: automobilio savininkė ir galbūt buvęs jos draugas. Kodėl moters kūnas rastas ant galinės sėdynės, o ne prie vairo, pareigūnai paaiškinti dar negali. Pasak M. Ambraziūno, liepsnos taip suniokojo automobilį ir žmones, jog labai sunku įvertinti kūnų padėtį prieš įvykį.
Kol kas pareigūnai nesiima komentuoti, kas žuvusiuosius siejo ir kodėl moteris nuosavu automobiliu su vyriškiu prieš darbo dienos pradžią atvažiavo į miesto pakraštį, krūmais apaugusią ir retai pravažiuojamą stovėjimo aikštelę.
Tačiau Panevėžio apskrities VPK patvirtino, jog žuvusi moteris turėjo netiesioginių įtarimų, kad jos buvęs draugas gali kelti grėsmę jos saugumui.
Gruodžio 8-osios popietę moteris atvyko į Panevėžio apskrities VPK ir pranešė, kad buvęs draugas jai netiesiogiai grasina, planuoja su ja susidoroti, tačiau nedetalizavo, kaip. Pareigūnų tvirtinimu, moteris buvo išsamiai apklausta. Apklausoje ji prašė, nustačius realią grėsmę, imtis priemonių ir užkirsti kelią nusikalstamiems buvusio draugo veiksmams. Nenustačius realaus pavojaus, prašė profilaktiškai pabendrauti su minėtu vyru.
Tą pačią dieną, pareigūnams pabendravus su nurodytu vyru, nuspręsta, kad nėra pakankamo pagrindo manyti, jog buvo grasinimų ir grėsmė yra reali. Pokalbio metu vyras nesukėlė įtarimų, nebuvo nusiteikęs priešiškai, kalbėjo ramiai, nerodė agresijos ar keršto troškimo požymių. Kalbėjo realistiškai, pasakojo planus apie išvyką į užsienį. Teigė neketinantis vykdyti nusikalstamų veiksmų prieš buvusią draugę. Pareigūnai medžiagą užregistravo ir perdavė tolesniam informacijos tikslinimui.