2010 metais vykusio žygio „2000 km istorijos“ metu Baltarusijoje, šalia Alšėnų pilies liekanų, prie raitelių prisišliejęs benamis šuo įsimaišė į keliautojų būrį ir drauge nukeliavo iki Juodosios jūros. Pakrikštijus šunį Alšio vardu bei parengus jam lietuvišką pasą, keturkojis draugas parkeliavo su žygeiviais į Lietuvą ir apsigyveno Pakruojo dvare.
„Alšis yra ypatingas šuo su išskirtine istorija. Bendraujant su juo tikrai atrodo, kad jis turi nemažai ką pasakyti, todėl ir kilo idėja surašyti įsivaizduojamas Alšio mintis. Knygelė skirta vaikams, nes būtent vaikai randa daugiausiai džiaugsmo, būdami šalia Alšio“, - apie knygos idėją pasakojo jos autorė, „2000 km istorijos“ ir „Meilės žygio Valdovų keliu“ raitelio Antano Narmonto žmona E. Narmontienė, praleidžianti Pakruojyje su Alšiu daug laiko.
Didvyriškai istorinį kelią įveikęs ir tapęs ištikimu žygeivių draugu Alšis neliko nepagerbtas. Jis tapo pirmuoju šunimi, oficialiai gavusiu leidimą į Vyriausybę ir net sėdėjusiu Premjero kėdėje.
Dar po metų Alšis drauge su žemaitukais išsirengė į „Meilės žygį Valdovų keliu“ nuo Vilniaus iki Krokuvos, kur pirmą kartą buvo iškilmingai surengta jo gimtadienio puota. Nors tikroji šuns gimimo data nežinoma, pasak veterinarijos gydytojo Andriaus Kučinsko, Alšis šiemet skaičiuos ketvirtuosius metus.
Alšio gimtadienio šventėje lauks iliustruotos knygos „Alšis. Mano istorija“ pristatymas, pajodinėjimas žemaitukų veislės žirgais ir specialus Alšio tortas.