Tai nurodoma IRT ekosistemos dalyvių kartu su Inovacijų agentūros ekspertais išgrynintose sektoriaus kelrodžio rekomendacijose.
„Dar didesnis finansavimas numatytas bendrai inovacijų skatinimui, tad IRT srities verslai galės naudotis ir juo“, – pranešime teigė ekonomikos ir inovacijų viceministrė Neringa Morozaitė-Rasmussen.
Atlikus Lietuvos IRT sektoriaus potencialo vertinimą nustatyta, kad didžiausią potencialą turi dirbtinio intelekto (DI) ir didžiųjų duomenų sritis.
Lietuva vilioja dirbtinio intelekto startuolius
Inovacijų agentūros „ICT Lab“ skyriaus vadovas Martynas Survilas sako, kad Lietuvoje itin aktyviai kuriasi DI srities startuoliai.
„DI sprendimus vystančios Lietuvos įmonės ES išsiskiria savo kuriamais produktais, o Lietuvos aukštojo mokslo įstaigose jau egzistuoja DI studijų programos, kurios ruošia šiai sričiai reikalingus specialistus. Be to, Lietuvoje kuriamas DI kompetencijų centras“, – pranešime sakė jis.
Kelrodyje pažymimas ir Lietuvos finansinių technologijų (FinTech) bei blokų grandinių (angl. – blockchain, šiam sektoriui priklauso kriptovaliutų, „NFT“ bendrovės) sektoriaus potencialas.
Inovacijų agentūros teigimu, IRT sektorius pagal privačias rizikos kapitalo fondų investicijas yra aktyviausias.