Pareigūnams telefonus teko traukti ne tik iš įprastinių slėptuvių, bet ir iš batų, skalbimo miltelių, nuteistojo burnos ir bulvės.
Taip pat užkardytas, kaip įtariama, narkotinių ar psichotropinių medžiagų patekimas į pataisos įstaigą.
Departamento teigimu, vieni iš populiariausių laisvės atėmimo vietose mobiliųjų telefonų modelių – „L8Star“, taip pat kiti itin maži modeliai, kuriuos lengviau paslėpti, o dėl mažo metalo kiekio juose sunkiau aptikti.
Pagal statistiką, apie 70 proc. telefonų randama pas nuteistuosius, apie 30 proc. paimama bandant juos perduoti nuteistiesiems. Pastarąją savaitę užkardyti penki draudžiamų daiktų permetimai į pataisos įstaigas. Išardžius permestus paketus, juose rasta 30 mobiliųjų telefonų, 17 SIM kortelių, modemas.
Vieną permetimą pareigūnai užkardė dar nespėjus įvykdyti. Ketvirtadienį vakare buvusioje Vilniaus pataisos namų teritorijoje pastebėtas įtartinas pilietis. Įtarus, kad jis ketina Vilniaus pataisos namuose atliekantiems nuteistiesiems perduoti draudžiamus turėti daiktus, jam buvo nurodyta sustoti, tačiau asmuo nurodymo nevykdė ir pradėjo bėgti.
Persekiojant asmenį, jam iš kuprinės pradėjo kristi daiktai: žvejybos meškerė, savadarbė medinė laidynė, siūlų ritė apie 100 m. ir izoliacine juosta suvyniotas paketas, kuriame rasti penki mobiliojo ryšio telefonai ir penkios SIM kortelės. Juos turėjusio asmens sulaikyti nepavyko.
Siekiant užtikrinti, kad į laisvės atėmimo vietas nepatektų nuteistiesiems draudžiami turėti daiktai, įgyvendinamos įvairios kompleksinės priemonės: planinės ir neplaninės patikros, patruliavimas.