Siekiama nusistatyti vertinimo kriterijus kovos su kontrabanda priemonėms. Tikimasi, kad juos turint bus galima objektyviau vertinti padėtį ir planuoti tolesnę veiklą.
„Sutarėme spalio pirmoje pusėse susitikę aptarti konkretesnius dalykus. Vienas jų – iki šiol neturime aiškesnio sutarimo, pagal ką vertintume kovos su kontrabanda sėkmę. Turime nusistatyti aiškius parametrus, nes kitu atveju galime likti tik besidžiaugiantys procesu, sulaikyta viena ar kita daugiau kontrabandos partija ar išrašytomis baudomis, bet rezultato galime taip ir nepasiekti“, – sakė Premjeras Andrius Kubilius trečiadienį po tradicinio susitikimo su teisėsaugos institucijų vadovais kovos su kontrabanda priemonėms aptarti.
Antrindamas Vyriausybės vadovui Muitinės departamento generalinis direktorius Antanas Šipavičius atkreipė dėmesį, kad šiemet nors ir sulaikytų cigarečių skaičiai yra daug didesni nei pernai, tačiau kad labai padidėtų legalių cigarečių realizacija vidaus rinkoje, nepastebima.
„Nemanome, kad ypač tabako kontrabandos srityje būtų galima tikėtis labai greitų rezultatų. Reikia kantraus sisteminio darbo“, – dėstė A. Kubilius.
Pasak premjero, kovoje su kontrabanda yra svarbu nusikalstamoms grupuotėms užkirsti kelią naudotis pažangiausiomis technologijomis, technine įranka.
„Nes matome problemų, kad valstybei su nusikalstamomis grupuotėmis darosi sunku konkuruoti“, – teigė A. Kubilius.
Premjeras norėtų matyti efektyvią teisėsaugos institucijos veiklą įveikiant stambiųjų grupuočių veiklą kontrabandos srityje.
„Kaip matome iš šiandieninės situacijos ir kitų šalių patirties, didžioji kontrabandos dalis yra lemiama stambių grupuočių, o ne pavienių „ichtiandrų“, ar per sieną važinėjančių „VW Jetta“, – kalbėjo A. Kubilius.
Vyriausybės vadovas atkreipia dėmesį, kad ir pačiose su kontrabanda kovojančiose institucijose turėtų būti efektyviau valdomos rizikos.
Muitinės departamento vadovas teigė, kad jo institucijose šiemet yra pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl trijų pareigūnų galimos nusikalstamos veiklos. Pasak A. Šipavičiaus, departamente siekiama formuoti naują teisminę praktiką dėl baudžiamojo kodekso taikymo muitinės pareigūnams dėl pareigų neatlikimo turint įgaliojimus.
„Daugeliu atvejų iki šiol buvo taikoma praktika dėl kyšio paėmimo, neteisėto dalyvavimo nusikalstamoje veikoje. Dabar bandysime formuoti praktiką, kai Muitinės pareigūnui neatlikus savo pareigų už tai jam taikoma ne tarnybinė, o baudžiamoji atsakomybė“, – sakė A. Šipavičius.