• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant vasarai darbdaviai suskubo ieškoti sezoninių darbuotojų, daugiausiai jų reikia kurortiniuose miestuose. Ten darbdaviai ieško sezoninių darbuotojų kavinėse, viešbučiuose. Dažnai juos priima ir be patirties, o siūlo daugiau nei 1 tūkst. eurų algas.

Artėjant vasarai darbdaviai suskubo ieškoti sezoninių darbuotojų, daugiausiai jų reikia kurortiniuose miestuose. Ten darbdaviai ieško sezoninių darbuotojų kavinėse, viešbučiuose. Dažnai juos priima ir be patirties, o siūlo daugiau nei 1 tūkst. eurų algas.

REKLAMA

Užimtumo tarnybos duomenimis, šiltajam metų sezonui aktyviausiai darbuotojų ieškoma statybos, žemės ūkio, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose.

„Įprastai apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų srities darbuotojų aktyviausiai ieškoma kovą–gegužę, statybos – kovą, žemės ūkio – kovą–balandį ir rugsėjį derliui nuimti. Šiemet jau vasarį buvo ieškoma pirmųjų sezoninių darbuotojų“, – vardijo Užimtumo tarnyba.

Darbuotojų paieškas jau pradėjo

Poilsio komplekso Šventojoje „Lagūna“ atstovė Irma pasakojo, kad jau praėjo ieškoti sezoninių darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš viso ketiname įdarbinti apie 50 žmonių. Ieškome virtuvės darbuotojų, kambarinių ir administratorių.

Tačiau kiekvienais metais pas mus grįžta apie 20 proc. seniau dirbusių darbuotojų. Tai tikrai palengvina pasiruošimą sezonui. Daugiausiai pas mus dirba mokyklą baigę moksleiviai arba studentai“, – pasakojo įmonės atstovė.

REKLAMA

Anot jos, atrankos pirmiausia vyksta telefonu.

„Pirmiausia kandidatams papasakojame apie darbo sąlygas, jeigu jiems viskas tinka, tada kviečiame į pokalbį“, – sakė pašnekovė.

Pasak jos, vasaros sezonas ir prasideda birželio pradžioje.

„Todėl iki Joninių stengiamės susirasti darbuotojus. Taigi turime tikrai mažai laiko surasti darbuotojus ir dar juos apmokyti.

Būsimiems darbuotojams daug reikalavimų neturime. Dabar jau visi kalba angliškai, todėl dėl kalbos mokėjimo problemų nekyla. Taip pat nereikalaujame turėti ir patirties, nes darbuotojus apmokome. Svarbiausia, kad žmonės norėtų dirbti ir stengtųsi“, – vardijo įmonės atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, sezoniniams darbuotojams yra suteikiamas maitinimas ir apgyvendinimas.

„Ir atlyginimai tikrai nėra minimalūs. Sezoniniams darbuotojams mokame valandinį 6–9 eurų atlyginimą“, – skaičiavo pašnekovė.

Taigi per 40 val. darbo savaitę darbuotojai gali uždirbti 240–360 eurų, o per mėnesį 960–1440 eurų atlyginimą.

Darbuotojų ieško ir Palangos verslininkai, jie siūlo darbus viešbučių administratoriams, kambarinėms, restoranų virėjams ir padavėjams, pramogų parko darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sezoniniams darbuotojams siūlomas 800–1,2 tūkst. eurų atlyginimas į rankas. Darbdaviai dažnai siūlo darbuotojams apgyvendinimą ir apmokymus. Tačiau tam tikrose pozicijose darbdaviai reikalauja darbo patirties.

Sunkiausiai randa virėjų

Užimtumo tarnybos duomenimis, sezoninių darbuotojų paieška suaktyvėjo kovą. Per jį 4,2 tūkst. darbdavių įregistravo 14,7 tūkst. laisvų darbo vietų.

REKLAMA

„Laisvų darbo vietų skaičius virėjams, padavėjams, barmenams ir virtuvės pagalbininkams jau pradėjo augti, vasarį jų skelbta daugiau nei praėjusių metų pabaigoje ar šių metų sausį. Darbo pasiūlymų šiems darbuotojams piko, kaip kasmet, laukiama kovo-gegužės mėnesiais.

Šiemet ir vėl darbdaviams teks pasistengti ieškant virėjų, nes profesija yra įtraukta į trūkstamų profesijų sąrašą. Praėjusiais metais šie specialistai kas mėnesį galėdavo rinktis iš vidutiniškai 560 darbo pasiūlymų. Gegužę – iš beveik 800. Panašios paklausos tikimasi ir šiais metais“, – komentavo Užimtumo tarnyba.

REKLAMA

Anot jos, padavėjų, barmenų, virtuvės pagalbininkų paklausa auga kurortuose ir didžiuosiuose miestuose.

„Vidutinis atlyginimas taip pat didėja. Atlygis virėjams vasarį buvo 200 eurų didesnis nei pernai tuo pačiu metu ir siekė 1,3 tūkst., virtuvės pagalbininkams (nuo 940 eurų pernai vasarį iki 1050 eurų šį vasarį), padavėjams (nuo 956 eurų iki 1006 eurų), barmenams (nuo 940 eurų iki 1050 eurų).

Vasarą ieško, ir statybininkų, ir žemės ūkio darbininkų

Užimtumo tarnybos duomenimis, statybų sektoriuje sezoninių darbuotojų anksčiausiai pradeda ieškoti kelių tiesimo ir remonto įmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šį vasarį darbo pasiūlymų kelininkams ir kelių remontininkams buvo daugiausiai nuo praėjusių metų balandžio. Statybininkams siūlomas vidutinis bruto darbo užmokestis augo 80 eurų iki 1,4 tūkst. eurų, betonuotojams didėjo 300 eurų iki 1,7 tūkst. eurų, mūrininkams – 300 eurų iki 1,6 tūkst. eurų, ekskavatoriaus mašininkams – 280 eurų iki 1,8 tūkst. eurų“, – skaičiavo Užimtumo tarnyba.

Anot jos, žemės ūkyje šiemet paklausiausi kvalifikuoti grybų ūkio darbininkai, traktorininkai, nekvalifikuoti augalininkystės ūkio darbininkai, pagalbiniai darbininkai, nekvalifikuoti gyvulininkystės ūkio darbininkai, miško medelyno darbininkai.

REKLAMA

„Vidutinis siūlomas mėnesio bruto darbo užmokestis t grybų ūkio darbininkams siekia 944 eurų, traktorininkams – 1,2 tūkst. eurų, nekvalifikuotų augalininkystės ūkio darbininkų – 975 eurai, nekvalifikuotų gyvulininkystės ūkio darbininkų – 1,1 tūkst. eurų, miško medelyno darbininkų – 1 tūkst. eurų, medkirtės operatorių – 2 tūkst. eurų, mechanizatorių – 1,3 tūkst. eurų, medienvežio operatorių – 1,3 tūkst. eurų, gyvulių šėrikų – 977 eurų, fermos operatorių – 1,1 tūkst. eurų“, – vardijo Užimtumo tarnyba.

REKLAMA

Pasak jos, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet žemės ūkio sektoriuje įregistruota penktadaliu daugiau laisvų darbo vietų. Mažiau darbo pasiūlymų šiemet skelbta kvalifikuotiems darbuotojams (traktorininkams, sunkvežimių darbuotojams, mechanizatoriams, pardavimo vadybininkams ir pan.).

Nekvalifikuotų darbininkų paklausa paaugo, daugiau nei pernai ieškota nekvalifikuotų augalininkystės ir gyvulininkystės ūkių darbininkų, melžėjų, gyvulių šėrikų.

Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau kaip 160 tūkst. registruotų bedarbių.

tv3.lt

moka daugiau nei 1 tukst euru ir nereikalauja patirties.. Taip taip, tik askaicius mokescius i rankas lieka 700e su trupuciu. Iesko vergu,o ne darbuotoju. Visoje lithuenijoje pasakoja,kaip kyla pragyvenimo lygis,kainos ''mazeja'' ir viskas ''gereja'' Bla bla bla.. Svaigsta apie kazkokius vidurkius 1300-1800e, kai minimalke 924e popieriuje, o i rankas lieka 709e.. Baikit,kisti ta propaganda ,nusibode iki negaliu. Ir taip kasdien plauna smegenis be ariel'io..
Kaip čia yra, kad kiekvieną vasarą negrįžta ankstesnės vasaros darbuotojai? Taip pat nuo kada 7-800 atskaičius mokesčius yra puikus atlyginimas? Tai net nepadengs nuomos ir kitų išlaidų, darbuotojai turės gyventi kaip žiurkės keturiese mažame kambaryje.. Europoje yra daug sezoninių pasiūlymų, kur moka 4 ar net 5 kartus didesnį atlyginimą.. Palanga dažnai brangesnė už kurortus Italijoje, Ispanijoje, net Vokietijoje, bet kažkaip ten jų verslininkai sugeba mokėti bent kelis tūkstančius.. Tik Lietuvoje net viename iš brangiausių ir aktyviausių miestelių, kur verslas uždirba šimtus tūkstantčių, darbdaviai ieško kvailių kurie dirbtų už centus kurie nepadengia net pragyvenimo išlaidų.. Priverskite ten dirbti šimtus tūkstančių imigrantų iš Vidurio Azijos, Indijos ir Baltarusijos ten dirbti, verslas juos čia atvežė prieš žmonių valią tai dabar negali trūkti darbuotojų.
Daugiau - tai 1001 euru? Uz 10-12 val i diena? Ne ta kalba kreipiates, rasykit tokius skelbimus RUS, BEL, KZ, UZB, UA kalbomis - sekmes durneliu paieskose.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų