Muzikos informacijos ir leidybos centro lietuvių muzikos klasikos serijoje pasirodė diskas, skirtas Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui (1875-1911) ir jo studijų metams Leipcige (1901-1902).
Vokietijos federacinės respublikos ambasados Lietuvoje inicijuotas leidybinis projektas unikalus tuo, kad leidžia įdėmiau pažvelgti į itin trumpo, bet reikšmingo Čiurlionio gyvenimo laikotarpio kūrybą, panagrinėti jo ryšį su kompozicijos mokytoju Leipcige Carlu Reinecke, Čiurlionio studijų metų kasdienybę, susižavėjimus, baimes ir nusivylimus.
Apie tai liudija puikus Šarūno Nako esė, paremtas Čiurlionio laiškais, bei pati muzika, mokykliniai bręstančio kompozitoriaus kanonai, preliudai, fuga, mazurka, styginių kvartetas, visi sukomponuoti Leipcigo laikotarpiu, melancholiškai ilgesingi, paženklinti Rytų Europos muzikai būdingu šviesiu liūdesiu, kuris nevalingai priešpastatomas taisyklingų formų aktyviai klasikinei Vakarų Europos muzikos idiomai, kurią šiuo atveju atstovauja jo mokytojo Carlo Reineckes Fortepijoninis kvintetas A-dur (1866), skambantis kompaktinės plokštelės pabaigoje.
Kompaktinį diską įrašė pianistas Petras Geniušas ir Čiurlionio kvartetas, visas disko turinys čia skamba lyg vientisas kamerinės muzikos koncertas, kuris ir tapo šio leidinio inspiracija.
Kompaktinio disko tekstai pateikiami lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis, iliustruoti mažai žinomomis nuotraukomis iš Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus ir Carlo Reineckes archyvo Vokietijoje. Naujosios kompaktinės plokšelės partneriai – Vokietijos federacinės respublikos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos nacionalinė filharmonija.
Kompaktinį diską galima įsigyti „Muzikos bombos“ tinklo parduotuvėse bei Muzikos infromacijos ir leidybos centre (A. Mickevičiaus 29).