Ar kada susimąstėte, iš kur atėjo tradicija pamergių ir pabrolių pulkui? Ir kodėl jų apranga mažai kuo skiriasi nuo jaunųjų?
Tai labai sena tradicija. Romos įstatymas reikalavo, kad vestuvių ceremonijoje dalyvautų dešimt liudininkų. Kai kurie iš jų rengdavosi kaip jaunikis ir jaunoji, tuo klaidindami piktąsias jėgas, kurios jauniesiems galėjo pakenkti. Viduramžiais europiečiai taip pat laikėsi šios tradicijos. Bet vėlesnių laikų pabroliai ir pamergės gynė laimingąją porą jau nuo realių plėšikų.
Ar kada uždavėte sau klausimą, kodėl amerikiečiai nešioja vestuvinį žiedą ant vidurinio kairės rankos piršto?
Senovės graikai tikėjo, kad vena nuo šio piršto teka tiesiai į širdį. Pati sužieduotuvių ceremonija iki mūsų dienų išliko popiežiaus Innokentijaus III, kuris XIII amžiuje įvedė laukimo periodą tarp sužieduotuvių ir jungtuvių ir įpareigojo jaunuosius panaudoti sužieduotuvių žiedus vestuvinėje jungtuvių ceremonijoje, dėka.
Apsikeiskite sielomis vestuvinio bučinio metu.
Taip, būtent bučinys simbolizuoja sielų apsikeitimą tarp jaunųjų. Senovės laikais romėnai bučiuodavosi sudarydami stambius sandėrius. Būtent bučinys suteikdavo sandėriui juridinę galią. Gerai kad šiuolaikiniame pasaulyje užtenka tik rankos paspaudimo! :)
Kodėl „Tostas“?
Žodis „Tostas“ , t. y. kai už ką nors geriama, atėjo iki mūsų dienų iš senos prancūzų tradicijos, kurioje pakeptos duonos gabalėlį (tostą) dėdavo į dubenį su vynu, kad suteikti jam aromatą. Kiekvienas svečias turėdavo paragauti vyno su „Tostu“ ir perduodavo dubenį kitam. Visa ta tradicija atrodo ganėtinai antisanitarinė, bet kažkas jaudinančio joje be jokios abejonės yra...
Keliaraištis
Vestuvių dieną jaunoji būtinai meta į orą kokį nors daiktą sėkmei: ryžių žiupsnį, gėlių puokštę arba keliaraištį. Tradicija mesti keliaraišti atsirado senais gerais laikais, dar iki tol, kai jaunosios suknelė ėmė kainuoti kaip mažalitražinis automobilis.
Tais laikais netekėjusios merginos atplėšdavo gabaliuką vestuvinės suknelės, kad pritrauktų sėkmę ir ištekėtų. Dėl suprantamų priežasčių šiandien ši graži tradicija nėra populiari...
Anglijoje egzistavo dar keistesnė tradicija. Vyrai mesdavo į jaunikį savo kojines. Buvo laikoma, kad pirmasis, kuris pataikys jaunikiui į nosį, iškels vestuves anksčiausiai. :)