Yra moterų, kurioms pats sekso procesas teikia malonumą, nors jos niekada ir nepatiria orgazmo. Tačiau bus ir tokių, kurioms meilės naktis pasibaigusi be orgazmo − tik veltui praleistas laikas. Naujausi mokslininkų tyrimai bus įdomūs ir vienoms, ir kitoms...
Mokslininkai teigia, kad emocinis intelektas turi įtakos moterų seksualumui. Sugebėjimas fantazuoti, emocionalumas padeda moterims daug lengviau patirti orgazmą, nes jos aiškiau nusako partneriams, ko iš šių tikisi intymių santykių metu.
56 proc. tyrime dalyvavusių netekėjusių moterų visada patiria orgazmą masturbacijos metu. O tarp ištekėjusių ar turinčių gyvenimo draugą moterų šis skaičius žymiai mažesnis − 24 proc. Patirti orgazmą šioms moterims trukdo noras būtinai patenkinti partnerį. Mintys apie tai, ar jam gera, trukdo moteriai atsipalaiduoti ir patirti orgazmą.
Škotų seksologai teigia, kad penio dydis moters seksualinio gyvenimo kokybei turi didesnę reikšmę, nei preliudijos laikas bei moters sugebėjimas atsipalaiduoti. Pasak jų, šiuo požiūriu orgazmo formulė paprasta: kuo ilgesnis partnerio penis, tuo mažiau kitokios stimuliacijos reikia moteriai.
Būtent šis organas yra svarbiausias visų mums žinomų rūšių orgazmui pasiekti. Be to, kad 60 proc. moterų orgazmą patiria tik tuomet, kai stimuliuojamas klitoris, australų seksologai eksperimentų metu nustatė, kad moterų, patiriančių vaginalinį orgazmą, klitoris visada yra įjaudrintas. Taip yra dėl vyro kūno spaudimo ir vidinių poveikių per vaginą.
Naujas G taško nustatymo metodas − ultragarso pagalba − parodė, kad šį paslaptingą tašką turi ne kiekviena moteris. 9 moterims, reguliariai patiriančioms intensyvų orgazmą, nustatytas vaginos sienelės sustorėjimas. Toje vietoje, kaip priimta manyti, yra didžiulis kiekis nervų šaknelių. Tačiau kitų 11 moterų, kurios niekad nebuvo patyrusios vaginalinio orgazmo, vaginoje tokio sustorėjimo neaptikta.