„iPad“ vis giliau skverbiasi į verslo pasaulį. Technologijų tinklalapis „Mashable“ pristato paskutines „iPad“ naudojimo versle tendencijas.
„Apple“ gamybos planšetė pastaruoju metu naudojama įvairiausiai, pavyzdžiui, kaip pramoga skrydžių metu ar inventorizacijos įrankis. Tačiau į akis krenta trys verslo sritys, kuriose „iPad“ reiškiasi stipriausiai.
1. Prekystaliai
Mobilaus mokėjimo sistemos keičia prekybos rinkos paveikslą. Išmaniaisiais telefonais paremtos mokėjimo sistemos, tokios kaip „Square“, „Intuit GoPayment“ ir „PAYware Mobile“ kelia daugiausiai šurmulio. Tačiau „iPad“ taip pat yra konkurentas šioje erdvėje.
Pavyzdžiui, vaflinė „Zinneken's“ naudoja nemokamą „iPado“ aplikaciją „ShopKeep“ vietoj kasos terminalo sistemos. „Zinneken's“ įkūrėjos Nhonos Ma teigimu prekybos sistemos įdiegimo kaina naudojant „iPad“ yra žymiai mažesnė. Sistemos įdiegimas jai atsiėjo 1300 JAV dolerių. Tuo tarpu kitos kasos terminalo sistemos būtų kainavusios apie 5000-6000 JAV dolerių. Apmokymas dirbti „iPad“ prekybos sistema užtrunka tik 10 minučių, o išlaidos išlaikymui menkos.
Tiesa, N. Ma pripažįsta, jog „iPad“ sistema turi ir savo minusų. Kreditinių kortelių ir produktų kodų skaitytuvai bei kita įranga turi būti suderinama su „iPad“ sistema. Kadangi ši rinka yra nauja, egzistuoja menkas tokių gaminių pasirinkimas. Taip pat, dingus internetui negalima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis.
2. Restoranų staliukai
Vieni „iPad“ stato ant prekystalių, o kiti ant restoranų staliukų. Vienas iš didžiausių maitinimo tinklų naudojančių „iPad“ - „Buffalo Wild Wings“.
Šio restorano lankytojai ne tik gali užsisakyti ir susimokėti naudodami planšetinius kompiuterius, bet ir atnaujinti savo statusus „Facebook“ ar „Twitter“ socialiniuose tinkluose. Tai įmanoma naudojant „HubWorks“ technologijas, kurios suteikia virtualių socialinių pramogų galimybę restoranuose.
Kitas maitinimo tinklas „Let's Yo“ savo staliukuose instaliavo eilinius „iPad“ tam, kad lankytojai galėtų bendrauti vieni su kitais bei skelbtis ant kavinės „Facebook“ sienos.
3. Ligoninės
Nors į ligonines nežiūrima kaip į verslą, tačiau jos taip pat skaičiuoja išlaidas kaip ir verslininkai. Platų naujų technologijų diegimą ligoninėse stabdo biurokratinės kliūtys, tačiau programų kūrėjai jau yra pasiruošę palengvinti medikų gyvenimą.
Pavyzdžiui, „DrChrono“ sukūrė debesinėmis ir internetinėmis kompiuterinėmis technologijomis paremtą elektroninę sveikatos įrašų versiją. Elektroninę ligonio sveikatos istoriją galima pasiekti per „iPad“ ir per „iPhone“ bei naudojantis interneto naršykle. Taip pat „DrChrono“ leidžia sudarinėti darbo grafikus, siunčia priminimus pacientams bei turi sąskaitų išrašymo funkciją.